-5.9 C
Priština
2.2 C
Zürich
More

  Shtatë truke, që të dukeni si bukuroshet e viteve të gjashtëdhjeta

  spot_imgspot_img

  Nëse dëshironi që të dukeni mrekullueshëm, me bukurinë e bukurosheve nga filmat zi-e-bardhë, më poshtë është këshilla se si mund të arrini këtë …

  1. Qëllimi është që të dukeni sexy dhe të ndjeheni e fuqishme. Flokët plotë më vëllim dhe sytë të theksuar, janë përparësitë kryesorë.

  2. Pudëra duhet të jetë shumë „e lehtë“. Sytë e tërhequr në mënyrë dramatike, kërkojnë ten të qartë, përndryshe do të dukeni shumë të grimosur.

  3. Kujdes me të kuqt për faqe. Nëse e teproni, sytë dhe buzët tuaja do të humbasin pamjen joshëse dhe ju do të dukeni si një vajzë.

  4. Flokët janë të gjitha voluminoze, të cilat ofrojnë një dukje të pasur. Pavarësisht nëse flokët i keni të gjata apo të shkurtëra, ato duhet të jenë valuese.

  5. Shiritat zbukurues për flokë janë të domosdoshëm. Mund të jetë shiriti ose nga llastëku ose nga goma, është e rëndësishme që të jenë të gjerë dhe me ngjyrë të zezë.

  6. Qerpikët duhet të jenë të gjatë, sa më të gjatë. Disa shtresa (cilësore) të maskarës dhe / ose qerpikët artificial mund t’ju ndihmojnë.

  7. Buzët e ndritshme paraqesin një pamje perfekte. Truku është që të zgjidhni një ngjyrë që është për një nuancë më e lehtë se sa ngjyra natyrale e buzëve të tua.

  Brigitte Bardot – një bukuroshe e famshme e viteve gjashtëdhjetë

  Bonus Këshillë:

  Mos kini frikë nga shprishja e flokëve me anë të krehërit!

  Gjëja më e rëndësishme është që të dini se si ta bëni atë. Merrni një fije floku të hollë mbi kokën e tuaj, ngrijeni lart dhe krehërin e tërhiqni në anën e kundërt të rritjes së flokëve. Mjaftueshëm janë dy fije të tilla, në mënyrë që flokët tuaj të marrin volumin.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...