-1.2 C
Priština
-2.8 C
Zürich
More

  Shndërrojeni tharësen e flokëve në shokun tuaj më të mirë

  spot_imgspot_img

  Si të minimalizoni dëmin e shkaktuar nga temperatura e lartë e tharëses për flokë?

  Nga krehja dhe tharja e shpeshtë me tharëse, flokët dëmtohen dhe bëhen të thata dhe të dobëta, u mungon lagështia dhe fillojnë të plasariten. Ne i kemi disa udhëzime se si t’i mbroni flokët nga nxehtësia – mikut dhe armikut më të madh të flokëve.

  Kur zgjedhim një tharëse flokësh, ajo duhet të jetë më e mira. Sepse e bleni njëherë në dhjetë vjet, dhe nuk do të kishte kuptim që në të të kurseni, e posaçërisht nëse ju themi se me këtë ju e ulni nivelin e dëmtimit të flokëve. Ngrohja le të jetë me rreze ultravjollce si dhe kokën ta ketë prej qeramike. Ekspertët e teknologjisë thonë që keramika është transmetuesi më i mirë i nxehtësisë i cili më së paku dëmton qimet, dhe për këtë arsye pllakat prej keramike janë më të mirat kur flasim për „hekurosjen“ e flokëve.

  Pra, anën e dëmshme të temperaturës së lartë mundemi që ta kthejmë në interesin tonë. Ekzistojnë llaqe për flokë, shamponë, regjeneratorë dhe maska të cilat përmbajnë përbërës aktivë të cilët reagojnë në kontakt me nxehtësinë. Si shembuj të mirë jane produktet për stajling nga marka të ndryshme, të cilat shfrytëzojnë nxehtësinë nga tharësja për të rritur nivelin e ndikimit të përbërësve shërues.

  Kjo temë është përgatitur nga Rrjeti i Studiove të Bukurisë PASSION

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...