10.4 C
Pristina
14.6 C
Zurich
More

  Shëroni papilomat (lythat) përmes preparateve natyrore

  spot_imgspot_img

  Papiloma virus (lythat e varur) – paraqesin një infeksion shumë të përhapur. Ekzistojnë me qindra lloje të papiloma virusit, por jo të gjitha paraqesin rrezik për shëndetin e njeriut, ndërsa heqja qafe e lythave nuk është një punë e vështirë.

  Ju mund të hiqni papilomat në shtëpi duke përdorur preparate të thjeshta natyrale, por shumë efektive.

  Trajtimi i lythave me ilaçin apo bimën rusopasom (qumësht gjarpri)

  Për trajtimin e virusit papiloma, ilaçi më i mirë është bima rusopas. Metoda më e mirë është lubrifikimi i lythit me anë të bimës rusopas 3-4 herë në interval kohor prej 2-3 minuta. Procedura duhet të bëhet 2-3 herë në ditë. Ky trajtim intenziv do të japë rezultate maksimale.

  Lëngu i patates për trajtimin e lythave

  Luftimin e këtij infeksioni e ndihmon shumë lëngu i patates. Ky ilaç popullor për shërimin e lythave frenon aktivitetin e infeksioneve të ndryshme si dhe i shëron ato. Më së miri është që të përdoret lëngu i patates së kuqe.

  • Lani pataten mirë dhe preni ato imët.
  • Shtrydhni lëngun përmes disa fashave.
  • Pini 2 herë në ditë 100 ml, gjysmë ore para ngrënies. Kohëzgjatja e trajtimit – 2 muaj.

  Kontraindikacionet: zvogëlimi i aciditetit të lukthit si dhe formë e rëndë e diabetit.

  Ilaçi me lëng patatesh është gjithashtu ideal për trajtimin e kancerit, ulçerës së stomakut, edemë, sëmundjes së mëlçisë.

  Vaj ricini për trajtimin e virusit papiloma

  Vaj ricini është shumë i dobishëm në luftën kundër papiloma virusit dhe lythave, pasi ai përmban acid irritues për lythat duke i tharrë totalisht ato. Lythat si dhe lëkurën përreth tyre lyeni në mëngjes dhe në mbrëmje me vaj ricini. Efekti vërehet pas 3-4 javëve.

  Thani (asgjësoni) lythat me amoniak

  Përmes një kruajtëse të veshit (shkop pastrues), futeni në amoniak dhe shtypni mbi lythin duke e mbajtur 5-6 sekonda. Keni kujdes gjatë aplikimit të amoniakut të mos vie në kontakt me lëkurën rreth papilomës./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...