17.7 C
Pristina
15.5 C
Zurich
More

  Shenjat e horoskopit që funksionojnë si çift vetëm në krevat

  spot_imgspot_img

  Edhe pse i lidh i njëjti impuls dhe afsh seksual, jashtë krevatit janë larg si “qielli dhe toka”. Disa çifte horoskopi thjesht nuk mund të kenë asgjë më shumë se sa seks për një natë, sepse, pos që janë të përshtatshëm në krevat, asgjë tjetër nuk kanë të përbashkët.Për këto shenja është fjala:

  Luani dhe Dashi

  Deshtë duan të provojnë gjëra të reja, ndërkaq Luanët e zjarrtë janë të hapur për çdo gjë që i bën çift të përsosur, mirëpo vetëm në krevat. Jashtë tij të dy shenjat janë goxha të mundimshëm dhe dëshirojnë të kontrollojnë partnerët.

  Ujori dhe Peshqit

  Këto dy shenja aq janë të ngjashme sa që për këtë shkak assesi nuk funksionojnë në lidhjen dashurore, mirëpo seksi u është i shkëlqyeshëm, prandaj zgjidhja më e mirë për ta është, nëse ekziston tërheqje reciproke, të jenë miq të privilegjuar.

  Gaforrja dhe Demi

  Kur këto dy shenja flenë bashkë, nuk është fjala për seks por për butësinë dashurore. Mirëpo mu për këtë që të dy janë jashtëzakonisht emocionalë, lidhjet dashurore midis Gaforreve dhe Demave më së shpeshti përfundojnë pas grindjes së parë, përkatësisht pas lotëve të të dyve.

  Shigjetari dhe Peshqit

  Janë çift idealë për seks për një natë dhe asgjë më shumë. Shigjetarët i duan aventurat, daljet nga shtëpia dhe shoqërimet, derisa Peshqit romantikë kanë prioritete të tjera.

  Akrepi dhe Dashi

  Seksi midis dy shenjave më eksplozivë të horoskopit thjesht patjetër duhet të jetë i shkëlqyeshëm, ndërsa çdo gjë më shumë se seksi është vetëm katastrofë.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...