-5.6 C
Priština
-0.7 C
Zürich
More

  Sa më shumë kanë celulit gratë, aq më të zgjuara janë!

  spot_imgspot_img

  Autorët e studimit të ri, të cilët janë botuar në revistën „Science“, pretendojnë se celuliti është një shenjë e inteligjencës më të lartë.

  Gratë nuk duhet të jenë të frustruara nga „lëvozhga e portokallit“, sepse kjo tregon shëndet të mirë të mendjes dhe trupit.

  Sipas përfundimeve të shkencëtarëve amerikanë, qelizat yndyrore që krijojnë celulitin, janë ruajtja e përsosur e acidit yndyror të cilët sigurojnë funksionin aktiv të trurit. Acidet yndyrore ndikojnë në mënyrë specifike në pjesën gri të trurit.

  – Celuliti nuk është problem. Ai në fakt është një shenjë e niveleve të mira të hormoneve femërore dhe seksualitetit të zhvilluar, të cilat nga ana tjetër sigurojnë fëmijë të shëndetshme – thonë shkencëtarët. /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...