1.9 C
Priština
More

  Rafaelo të njelmët

  spot_imgspot_img

  Ndoshta Ju keni ndëgjuar për rafaelot e shijshme të ëmbla, por ne kemi vendosur që të ju paraqesim rafaelot e njelmëta super të shijshme. Le të shohim në vazhdim…

  Nevojitet

  • 250 gram djath feta,
  • 500 gram mish të bardhë të pulës,
  • 4 vezë,
  • 50 gram proshutë,
  • 100 gram gaudë të copëtuar

  Përgatitja

  Mishin e pulës e ziejmë në ujë të kriposur, e ftohim dhe e bluajmë, kurse djathin feta e shtypim me pirun. Vezët zihen, dhe i presim imët, pastaj masës i’a shtojmë mishin e bardhë të pulës dhe djathin. Të gjithë përzihen mirë për të fituar një masë kompakte. Proshutën e prejmë në copa të mëdha, dhe e grimcojmë djathin e fortë. Nga përzierja bëhen topa të vogla, dhe në mes të çdo topi vihet kuba e proshutës. Topat rrokullisen në gaudë të grimcuar. Topat dekorohen me fletë  majdanozi dhe shërbehën me një sallatë sipas dëshirës.

  Kënaquni me rafaelo!

  Foto: papabun.com

  Artikulli paraprak
  Artikulli tjetër

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...