10.4 C
Pristina
14.6 C
Zurich
More

  Publikohet himni i FIFA World Cup Qatar2022

  spot_imgspot_img

  FIFA ka lansuar himnin e saj për Kampionatin Botëror në futboll, i cili kësaj radhe do të mbahet në Katar.

  Kënga, që në gjuhen arabe titullohet “Hayya Hayya”, ndërsa në anglisht “Better Together”, që në shqip i bie “Më mirë të bashkuar”, këndohet nga këngëtarja Aisha nga Katari dhe artistët amerikanë, Trinidad Cardona dhe Davido.

  Kënga u përformua live për herë të parë gjatë shortit të Kupës së Botës në Katar që u mbajt të premten me 1 prill.

  Po të njëjtën datë kënga u publikua edhe në YouTube dhe vetëm për një ditë ajo ka arritur të marr hiç me pak se 4 milionë shikime.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...