-5.6 C
Priština
-0.7 C
Zürich
More

  Pse i dhembin këmbët nënës tënde

  spot_imgspot_img

  Shpesh kemi pyetur pse nënave tona ju dhembin këmbët duke mos gjetur asnjëher përgjigje për burimin e kësaj dhimbje.

  Zoti e ka vendosur foshnjën në mitrën e gruas në një lëng shumë të kripur me qëllim që t’I rritet trupi, që të lehtësohet pasha dhe në të njejtën kohë t’I vijë ushqimi pa asnjë lodhje nëpëermjet kordonit të lidhur me nënën, që I ofron atij ushqimet që I nevojiten.

  Nëse nëna nuk e ushqen siç duhet foshnjen e saj, fëmijës nuk do t’I mungojë asgjë sepse disa gjëndra arrijnë të shkrijnë dhëmbët dhe kockën e nënës për të zëvendësuar ushqimin e munguar. Për këtë arsye, me rritjen në moshë, nënës I dhembin dhëmbët, gjunjët dhe këmbët. Kjo bën qe shumë njerëz të thonë se gruaja plaket përpara burrit.

  Sikur t’a dinte njeriu se ka shkrirë kockën e nënës së vet për të jetuar, nuk do të dinte si t’a shpërblente atë.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...