19.5 C
Priština
More

  Pse është kaq e rëndësishme që partneri të ketë sens humori

  spot_imgspot_img

  Kur gratë pyeten se çfarë karakteristike duhet të ketë burri „i ëndrrave“ të tyre, përgjigja që dëgjoni më shumë është „sensi i humorit“. Por pse është kaq i rëndësishëm humori në një marrëdhënie?

  Një pjesë e mirë e kujtimeve nga njerëz që s’janë më pjesë e jetës sonë, lidhen me të qeshurën dhe situatat e gëzueshme. Të qeshësh me dikë është mënyra më e mirë për të krijuar afrimitet. Nga ana tjetër, studimet kanë treguar se sensi i humorit perceptohet shumë herë më i rëndësishëm dhe më tërheqës sesa thjesht inteligjenca. Sigurisht, inteligjenca është e rëndësishme, por nëse nuk shoqërohet pa sens humori nuk preferohet saç do të ndodhte me të kundërtën.

  Inteligjenca e dikujt nuk prodhon afrimitet në çift, humori dhe e qeshura, po! Sensi i humorit nuk qëndron vetëm tek shakatë në momente të caktuara, por tek bisedat flirtuese, ngacmimet e papritura, zbutja e tensionit të situatës dhe shmangia e konflikteve në mënyrën më të bukur të mundshme.

  Të dyja gjinitë preferojnë që partneri i tyre të ketë humor, duke besuar që është e rëndësishme jo vetëm tek flirtimi dhe lidhja, por edhe në afatgjatë. Ndërkohë që burrat kërkojnë për një partnere që vlerësojnë sensin e tyre të humorit, gratë shohin për një burrë që i bën ato për të qeshur. Sipas studimeve, kur dy të huaj takohen me njëri-tjetrin dhe burri ja del ta bëjë për të qeshur gruan, shanset për të lindur diçka mes tyre janë të mëdha.

  Me kalimin e kohës, në një lidhje humori bëhet gjuha private mes partnerëve dhe zakonisht është ajo që ul tensionet, prandaj po! Eshtë kaq e rëndësishme ta bëni për të qeshur.

  Burimi: Psychology Today

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...