14.4 C
Priština
More

  Pse është e rëndësishme të shihni unazën në gishtin e dorës së djathtë tek partneri juaj

  spot_imgspot_img

  Anketa e cila është kryer nga urologë në spitalet e universitetit të Koresë së Jugut, ka ndryshuar përgjithmonë mënyrën se si ne shohim duart e gjinisë më të fortë, shkruan Daily Mail.

  Në mënyrë të veçantë, studimi tregon se dora e djathtë e mashkullit tregon shumë për pjellorinë e tij.

  “Sa më i gjatë të jetë gishti i unazës së dorës së djathtë se sa gishti tregues, aq më të mëdhenj janë testikujt e tij, dhe në këtë mënyrë edhe më efektivë sa i përket fertilitetit” – pohojnë hulumtuesit në bazë të të dhënave të mbledhura nga 172 meshkuj të moshës 20 – 69 vjeçare.

  Testikujt kanë mesatarisht gjatësi prej 3-4 cm dhe gjërësi prej 2,5 cm, ndërsa peshojnë rreth 20 -25 gram.

  Hulumtimet e mëhershme kanë konstatuar se testikujt me më shumë madhësi, përmbajnë më shumë qeliza Sertoli, të cilat mundësojnë prodhimin e spermës.

  Shkencëtarët e Koresë së Jugut theksojnë se mosha dhe gjatësia e meshkujve nuk ka të bëjë fare me madhësinë e testikujve të tij, e cila vetëm në masë të papërfillshme varet nga pesha e tij./kosovarja.ch

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...