14.4 C
Priština
More

  7 gjërat seksi që mund të bëni me gojë

  spot_imgspot_img

  1. Të theksoni emrin e tij

  Studimet tregojnë se zëri më i këndshëm është ai, kur partneri plot afsh përshpërit emrin tuaj. Dhe, më besoni se ky rezultat sipas të gjitha studimeve është më se i vërtetë.

  2. Flisni në një gjuhë që nuk e kuptoni

  A e keni provuar ndonjëherë të flisni në gjuhë spanjolle fallco? Vetëm përdorni theksin mbi ndonjë fjalë, përmendni diçka që mund të tingëllojë provokuese dhe tentoni të lëshoni ndonjë zanore gjatë shqiptimit të fjaleve. Nuk ka asgjë më atraktive.

  3. Përdorni ndonjë pipëz (fysht)

  Ndoshta mund të jeni duke thithur ndonjë pije freskuese, ndonjë birrë apo lloj vere, sidoqoftë, kjo i ngjall kërshërinë meshkujve në zhytjen e fantazisë erotike.

  4. Pëshpëritni fjalë të vogla

  Mund të pëshpëritni fjalë të thjeshta apo fare të vogla, por që e nxisin libidon e mashkullit, nga vet fakti i zërit tuaj emocionues dhe joshës. Nuk ka nevojë ta thuani me zë të lartë, mund thjeshtë të pëshpërisni diçka të vogël, që ndoshta nuk mund ta dëgjojë, por le t’i duket vetëm si një pëshpëritje seksi.

  5. Thuani me gojë emrat e miqve të tij që kishit dashur të “shkoni me ta”

  Ai nuk do ta kuptojë pse po i mbani në gojë emrat e tyre gjatë tërë kohës, si “shoku yt Sem, shoku yt Sem”, por thjeshtë do t’i pëlqejë mënyra e lëvizjës së buzëve tuaj gjatë shqiptimit të fjalëve.

  6. Mbështeteni pas dritares së veturës dhe fryeni faqet duke e provokuar për gojore

  Nëse dëshironi t’i bëni ndonjë provokim në makinë, me anë të këtij gjesti mund ta çmendni fare. Thjeshtë përdorni imagjinatën dhe luani ndonjë skenario provokues.

  7. Gjatë të puthurit mundohuni me tërë afsh ta gllabëroni gojën e tij

  Me të vërtetë tentoni ta puthni me gojën plot, në një farë mënyre duke e mbërthyer tërësisht. Gjërat e pazakonta janë gjithmonë më intriguese, andaj varet nga ju se si i zgjedhni mënyrat për ta gjallëruar lidhjen.

  Foto: pixabay.com

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...