-5.6 C
Priština
-2.4 C
Zürich
More

  Procesi i lindjes së saj është parë nga 55 milion njerëz…

  spot_imgspot_img

  Dy vite më parë, kemi shkruar në emisionin “Lindje në pyje të egra”, i cili për një kohë të shkurtër ka arritur një popullaritet të pabesueshëm me inçizimin e lindjes së një nëne pa ndihmën e askujt në mjedis natyror. Sot, kjo video ka mbi 55 milion shikime, dhe arsyeja për këtë është shumë e mahnitshme!

  Lindja e fëmijës në natyrë sot paraqet një çështje tepër të diskutueshme, megjithëse gratë kështu kanë lindur për shekuj me rradhë. Natyrisht, tema diskutabile ka tërhequr më shumë vëmendje, dhe për këtë arsye nuk është fare çudi pse shikuesit e kësaj lindje natyrale në mes të pyllit kanë arritur shikueshmërinë mbi 55 milion!

  Nëna Simon për lindjes e saj ka zgjedhur natyrën e egër në mes të pyllit, vendi që më së shumti i pëlqente, dhe pranë saj kishte vetëm një hasër sa për të realizuar lindjen dhe më të dashurit e saj. Kjo nuk ishte lindja e saj e parë, e katërta me radhë, por që tani për herë të parë ka vendosur të sjellë në jetë, në mënyrë radikale lindjen e foshnjes.

  “Vendimi im për të lindur në natyrë, e rrethuar nga familja, është pjesë e udhëtimit tim shpirtëror si një grua. Kjo është padyshim një nga vendimet më të mira të jetës sime dhe një udhëtim epik për mua si një grua dhe nënë”, ka shkruar Simon në këtë video, e cila ka shkaktuar një stuhi të përgjigjeve pozitive dhe vetëm disa kritika.

  A do kishit pasur ju guximin që lindjen ta bëni në natyrë të hapur, e jo në ndonjë spital??!!/kosovarja.ch/

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...