-1.3 C
Priština
-2.6 C
Zürich
More

  Picolino – Krem revolucionar për kujdesin e lëkurës së foshnjeve

  spot_imgspot_img

  Lëkura e fëmijut është gjthnjë në kontakt me agjent iritues, sidomos nga pelenat, zakonisht tek fëmijët shfaqet dermatiti atopik, ekzemat dhe skuqjet nga pelenat, Picolino Cream është krem i prodhuar me kujdes dhe i testuar dermatologjikisht për lëkurë të ndjeshme.

  Picolino është një produkt i dobishëm në rastet e dermatitit, skuqjes nga pelena tek fëmijët ekzemës. Prezenca e Zinc Oxiditit i jep lëkurës efekt qetësues, Vaji i Ullirit dhe Vaji i Bajamës i japin lëkurës efektin qetësues. Prezenca e Vitaminës E jep veprim mbrojtës dhe antioksidant. Pantenoli i jep butësi dhe qëndrushmëri. Aloe Vera hidraton lëkurën, mbron dhe e zbutë në mënyrë natyrale.

  Redukton iritimet e shkaktuara nga agjent të jashtëm.

  Mënyra e Përdorimit:

  Aplikojeni produktin në shtresën e lëkurës së prekur (irituar) dhe përhapeni me një masazh të lehtë. Nëse është e nevojshme mbulojeni me garzë.

  Produkt revolucionar me përmbajtje 25% zink oxid, përhapet shumë lehtë gjatë aplikimit si dhe absorbohet shumë mirë nga lëkura.

  Kujdes: është për përdorim të jashtëm. Evitoni kontaktin me sytë. Mbajeni larg nga fëmijët.

  Prezenca e një shtrese të lëngshme në sipërfaqen e produkteti mund të shfaqet si pasjojë e pëmrbajtjes së lartë të vajit të ullirit dhe nuk ka ndikim në vlefshmërinë e produktit.

   

   

   

   

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...