-5.9 C
Priština
2.2 C
Zürich
More

  Pesë këshilla për fytyrë të bukur

  spot_imgspot_img

  Me siguri që jeni lodhur të gjithë nga mënyrat e komplikuara dhe të shtrenjta për tretman të fytyrës, normal nuk është e keqe asnjë zgjidhje, por nëse kërkoni diçka të thjeshtë dhe të lehtë, këto këshilla janë ato që ju nevojiten.

  1.Konsumoni mjaftueshëm lëngje

  Asgjë nuk është më e lehtë se kjo. Tetë gota ujë në ditë dhe lëngje pa sheqer, le të bëhet rutinë e juaja.

  2. Mos harroni të pastroni fytyrën në mbrëmje

  Nëse keni lëkurë të yndyrshme, atëherë ju duhet disa herë gjatë ditës të lani fytyrën, në mënyrë që lëkura juaj të jetë vazhdimisht e pastër.

  3. Largoni flokët nga fytyra

  Flokët përmbajnë pluhur dhe yndyrë, të cilën mund ta bartë edhe në lëkurë të fytyrës.

   4. Mos e teproni me tretmane kozmetike

  Nëse i vizitoni më shumë se një herë në muaj sallonet e kozmetikës, atëherë duhet të ndaleni dhe të mendoni me vete, a është nevoja për një tretman kaq të shpesht i cili mund të keqësojëlëkurën tuaj.

   5. Në mbrëmje hidratoni lëkurën

  Gjatë ditës fytyra juaj ka nevojë për mbrojtje, ndërsa në mbrëmje gjithsesi duhet të përdorni krema ushqyes.

  Këshilla shtesë

  Gjumi i rehatshëm – 7 deri në 8 orë gjumë janë të domosdoshme për fytyrë të bukur. Termi “Beauty Sleep”, nuk qëndron pa arsye.

  Kjo temë është përgatitur nga Rrjeti i Studiove të Bukurisë PASSION./kosovarja.ch/

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...