-0.9 C
Priština
-0.5 C
Zürich
More

  Cilat kafshë shtëpiake e përmirësojnë shëndetin e fëmijëve?

  spot_imgspot_img

  Ndoshta kjo ju habitë, por, studimet e kryera nga ekspertët lidhur me atë nëse kafshët e caktuara shtëpiake ndikojnë në shëndetin e njeriut janë mjaft konfuze dhe kontradiktore. Disa studime tregojnë se kafshët shtëpiake e ulin tensionin e gjakut (në disa raste, më shumë se ndonjë medikament), kurse studimet e dyta, tregojnë që rezultatet nuk tregojnë ndonjë lëvizje, ndërsa një studim i tretë tregoi se pronarët e kafshëve e kanëi tensionin e lartë të gjakut.

  E vetmja zonë ku ka ndryshim të dukshëm është shëndeti i fëmijëve. Prania e një kafshe shtëpiake  në shtëpi, sipas një studimimi, tregon që, redukton shfaqjen e sëmundjeve infektive tek fëmijët, përfshirë infeksionet e veshit, probleme të frymëmarrjes dhe gastro-enterit.

  Cilat kafshë saktësisht kanë një ndikim të mirë në shëndetin e fëmijëve, macet apo qentë? Është më së miri që të lejojmë që fëmijët vet të përcaktojnë cilën kafshë e dëshirojnë. Por së pari sigurohuni që fëmija juaj nuk është alergjik ndaj kafshëve. Para se ju të zgjidhni një kafshë sigurohuni që të konsultoheni me mjekun familjar. /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...