23.3 C
Priština
23.8 C
Zürich
More

  Pastroni organizmin tuaj në pranverë

  spot_imgspot_img

  Rekomandohen fruta të thata, brokoli, lulelakër, hudhër, lakër jeshile, artichoke.

  Sinjali i parë që ju tregon se keni nevojë për detoksifikim është lodhja, tretja e dobët, përqëndrim i zvogëluar, probleme të lëkurës, dhimbje koke. Koha ideale e vitit për “spastrim të përgjithshëm të organizmit” është në pranverë. Rregulli bazë është gjithmonë “të freskëta dhe të shëndetshme” dhe për këtë arsye rekomandohet për të ngrënë fruta dhe perime të papërpunuara, drithëra dhe bishtajore, ushqime të përgatitur me vaj ulliri dhe lëng limoni.

  Preferohet të konsumohen fruta të thata, brokoli, lulelakër, hudhër, artichoke si dhe lakër jeshile. Konsumoni drithëra dhe oriz ngjyrë kafe. Çaji i gjelbërt jo vetëm që pastron toksinat, por përmban edhe lloj të veçantë të antioksidantëve, i cili është i njohur për forcimin e funksionit të mëlçisë. Për të njejtin qëllim përdoret edhe çaji nga farat e lirit. Përgatitja bëhet duke derdhur 2 lugë fara liri në 250 ml ujë, i përzieni pak dhe e leni që të veprojë për një orë. Pini atë në mëngjes para se të hani ushqim./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...