12.2 C
Pristina
10.4 C
Zurich
More

  Para apo pas larjes me shampo, kur duhet të përdorni kondicionerin e flokëve?

  spot_imgspot_img
  Në kujdesin e flokëve ekziston një teknikë e njohur si larja e kundërt e flokëve.
  Kjo bëhet kur përdorni balsamin apo ndryshe kondicionerin e flokëve para larjes me shampo.

  Pse kjo teknikë është shumë e shëndetshme për flokët tuaj?

  1. I shton ushqim shtesë fijeve të flokëve.

  Shampo në fakt zhvesh flokët nga vajrat e tyre natyralë, siç mund ta dinë disa prej jush. Kur përdorni kondicioner fillimisht, ai shton një shtresë mbrojtëse për të parandaluar që kjo të ndodhë. Kjo i mban flokët tuaj të hidratuar dhe të ushqyer ashtu siç duhet.

  1. Eliminon grumbullimin e produktit

  Kondicioneri është padyshim më i trashë se shampo. Dhe megjithëse i hidraton fijet, ai gjithashtu mund t’i rëndojë ato. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata me fije të holla. Pra, përdorimi i shampos pas kondicionerit do të ndihmojë në larjen e çdo grumbullimi të tepërt të produktit që mund t’i lërë fijet tuaja të duken pa jetë. Flokët tuaj do të jenë aq voluminoz sa kanë qenë ndonjëherë.

  1. Kontrollon vajosjen e flokëve

  Ngjashëm me heqjen e akumulimit të produktit, larja e kundërt është fantastike për ata që kanë një skalp të yndyrshëm. Teknika shpëlan të gjithë vajin e tepërt pa hequr qafe vajrat natyralë.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...