5.2 C
Priština
More

  Numra të rëndësishëm që duhet t’i dijë çdo femër

  spot_imgspot_img

  Ekzistojnë numra të cilët duhet t’i dijë secila femër, pasi lidhen me shëndetin e saj.

  Shikoni se cilët janë ata:

  20 sekonda

  Koha minimale që shpenzohet për larjene duarve para ushqimit, gjë që i zhduk viruset dhe bakteriet në to.

  2,3 gram në ditë

  Sasia maksimale e kripës që duhet ta konsumoni në ditë për t’iu shmangur tensionit të gjakut.

  88 cm

  Vlera kufitare e trashësisë së belit, pas të cilit kufi rritet rreziku nga sëmundjet e zemrës.

  7 orë

  Gjumi minimal gjatë natës (përcdo natë), i cili mundëson përqendrim të mirë dhe energji gjatë ditës.

  99 mg

  Niveli i shëndetshëm i sheqerit në gjak. Përtej kësaj shihet rreziku nga diabeti.

  120/80 mm/hg

  Vlera normale e shtypjes së gjakut.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...