10.4 C
Pristina
14.6 C
Zurich
More

  Nuk është shaka: Si të shëroni ndezjen e fytit dhe bajamet me lëpirje – reçetë popullore ruse

  spot_imgspot_img

  Keni ndezje fyti, bajameve? Lëpini garuzhdën!

  Kjo nuk është shaka, por reçetë e vjetër popullore dhe e verifikuar, me ndihmën e së cilës mund të shëroni ndezjen e fytit dhe bajameve.

  Kjo metodë e vjetër popullore ruse vërtetë ndikon, madje ka fituar edhe “shpjegim shkencorë”. Ekziston dhe përdoret me dekada.

  Dhe pavarësisht absurditetit të dukshëm, kjo metodë vërtetë funksionon. Është verifikuar!

  Si të shëroni ndezjen e fytit me lëpirje:

  Nëse keni fyt të pezmatuar, madje edhe temperaturë, veproni kështu:

  Merrni garuzhdën. Kthejeni anën e rrumbullakët përballë vehtes.

  Lyeni me pak mjaltë dhe ngadalë lëpijeni atë.

  Veproni kështu tri herë – tri herë lyeni garuzhdën me mjaltë dhe lëpijeni.

  Këtë veprim përsëriteni tri herë në ditë: në mëngjes, pas dite dhe në mbrëmje.

  Ekziston edhe varianti tjetër i këtij veprimi, i cili është poashtu efektiv:

  Vendoseni në një tabaka të vogël 1 lugë mjaltë dhe filloni ta lëpini nga tabakaja.

  Gjatë ditës përsëriteni procedurën 3-4 herë.

  Si rezultat i kësaj pezmatimi, enjtja dhe dhimbjet në fyt zhduken për një ditë.

  Qëllimi i këtyre procedurave:

  Me këto lëvizje të gjuhës (lëpirja e garuzhdës apo tabakasë me mjaltë) rritet mjaft qarkullimi i gjakut deri te bajamet, zvogëlohet pezmatimi, enjtja dhe si pasojë e kësaj – zvogëlohet edhe temperatura./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...