16.9 C
Pristina
11.3 C
Zurich
More

  ”A brengosen meshkujt nëse nuk depilohemi aty poshtë”

  spot_imgspot_img

  Janë dy gjëra që më kanë shqetësuar gjithmonë, dhe jam shumë nervoze gjatë takimit me meshkujt kur vie në shprehje kjo gjë. Së pari, si mund që meshkujt ta shohin celulitin? Trupi im nuk është perfekt, por gjëja që me të vërtetë më pengon mua janë këmbët e mia. Unë gjithmonë kam qenë e vetëdijshme për pjesën e celulitin që mund të kem, sidomos tek pjesa e kofshëve. A i shqetëson ky fakt meshkujt apo thjeshtë nuk e vërejnë? Së dyti, nëse një femër nuk rruhet “aty poshtë” për tre apo katër ditë është dicka normale apo e shpifur për ta? Unë e di se meshkujt preferojnë vaginë të rruar dhe të lëmuar, por nëse rastis ndonjë qime e dalë nuk është patjetër që prishë punë.

  Nëse je mbi moshë 21 vjeçre, do të keni celulit në gjoksin tuaj, do të fitoni ca kile më tepër se në moshën 19 vjeçare, ju dalin thinjat e para dhe – tmerr! Asnjë prej nesh nuk është i përsosur, ne përpiqemi të gjejmë dike që na përshtatet neve më së miri.

  Tani, sa i përket qimeve pubike: a mund ta prishë sasia e vogël e qimeve kënaqësinë tek një mashkull? Padyshim që jo. Madje mund të jetë edhe eksituese. Depilimi është i njohur por ka edhe nga ata persona që pëlqejnë qimet në zonën intime.

  Çfarëdo që të vendosni, përpiquni të mendoni më shumë në lidhje me trupin tuaj, dhe më pak se çfarë mund ti pëlqejë atij. Fundja, është trupi juaj, jo i tij.

  Unë rrefuzoj të bëj marrëdhënie seksuale me një mashkull që nuk e ka të prerë penisin e tij, më ngjan si shumë e trashë dhe jo e këndshme. Por, mamaja ime më qorton se nuk duhet ti hedhësh shqelm meshkujve vetëm për këtë arsye dhe ta frenosh veten nga kënaqësia me to./kosovarja.ch/

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...