10.4 C
Pristina
14.6 C
Zurich
More

  Nëse pini duhan më gjatë se 5 vite, ja reçeta që do shpëtojë mushkëritë e juaja

  spot_imgspot_img

  Pa marrë parasysh nëse pini duhan apo jo, problemet me mushkëritë janë gjë e zakonshme. Sidoqoftë, indet e mushkërive janë më problematike tek personat që pinë duhan, për shkak të dëmtimit të mushkërive të tyre. Për fat të mirë e kemi një reçetë që di ju ndihmojë të pastroni mushkëritë.

  Për më tepër, njerëzit që pinë duhan më tepër se pesë vite, zakonisht vuajnë nga bronkiti dhe e kolla, ndërsa kjo reçetë do jetë ndihmesë e madhe në pastrimin dhe ringjalljen natyrale të mushkërive të juaja.

  Përbërësit:

  – një copë e vogël nga rrënja e xhenxhefilit

  – 2 lugë çaji shafran i Indisë

  -400 g hudhër

  -400 g sheqer ngjyrë kafe

  Metoda e përgatitjes: në një enë, ngrohim ujin dhe sheqerin derisa të vlojë, pastaj i shtojmë hudhrën dhe rrënjën e xhenxhefilit dhe e presim që përzierja të vlojë sërish. Më pas e ulim ngrohtësinë dhe e lëmë të ftohet në temperaturë dhome, e deponojmë përzierjen në frigorifer.

  Përdorimi:

  Konsumojmë dy lugë çaji nga kjo përzierje në mëngjes, në stomakun bosh, pasta dy në mbrëmje dhe dy pas dy orëve nga vakti i juaj i fundit.

  Këshilla shtesë:

  -inhaloni vajin esencial të eukalipti

  – shijone një vaskë të ngrohtë çdo ditë, pasiqë është mënyra e përsosur për relaksimin dhe detoksifikimin e trupit

  – bëni ushtrime trupore rregullisht/kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...