14.1 C
Priština
More

  Nëse dëshironi foshnje mashkull, ja pozitat që duhet aplikuar!

  spot_imgspot_img

  Edhepse nuk ka fakte shkencore që pozita të caktuara seksuale mund të ju sjellin foshnje mashkull, disa çifte nga përvoja deklarojnë se ekziston një lidhje mes llojit të seksit dhe gjinisë së foshnjes. Nëse dëshironi foshnje mashkull, ja pozitat gjatë seksit për ju: Sekreti ndodhet në penetrimin e thellë!

  1. Stili nga mbrapa

  Kjo pozitë e famshme mund të performohet në shumë mënyra. Pa marrë parasysh nëse femra bie në gjunj apo shtrihet në bark me vithet e ngritura, besohet se penetrimi i thellë mund të rritë shanset që të keni djalë. Gjatë penetrimit të thellë, ejakulimi është më afër qafës së mitrës me çka e rrit gjasën që sperma mashkullore të arrijë deri tek vezoret dhe t`i pllenojë ato.

  1. Pozita në këmbë

  Kur çiftet janë të përqafuar dhe të ngjitur me njëri tjetrin, derisa janë në këmbë, mashkulli arrin të penetrojë më thellë dhe në atë mënyrë të ejakulojë më afër qafës së mitrës. Kjo pozitë nuk është për secilin sepse kërkon qëndrueshmëri fizike.

  1. Këmbët mbi shpatulla

  Në përgjithësi, pozitat që mundësojnë penetrim më të thellë e rrisin shansin që fëmija të jetë mashkull. Kështuqë mjafton që mashkulli ti ngritë vithet e femrës gjatë pozitës misionare dhe të vendojë një jastëk nën të. Këshillohet partnerja që këmbët ti ngritë pas shpatullave të mashkullit.

  Përveç këtyre pozitave edhe tajmingu është i rëndësishëm- është mirë mos të keni seks 3-4 ditë para ovulimit dhe t`a pritni atë ditë. Përveç kohës duhet të keni kujdes edhe me mënyrën e të ushqyerit, preferohet që femrat të konsumojnë sa më tepër banane, pemë të freskëta dhe perime, peshk dhe drithëra të plota./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...