24.1 C
Pristina
23.5 C
Zurich
More

  Nënë e punësuar – grua e rregulluar: Rregullojeni grimin për disa minuta!

  spot_imgspot_img

  Çdo nënë ka shumë pak kohë për veten, por kjo nuk do të thotë se duhet të neglizhohet. Këtu janë disa këshilla për të marrë në përbërjen në një mënyrë shumë të shpejtë dhe të dukeni të freskëta gjatë gjithë ditës.

  Të jesh nënë d.t.th që mos të kesh kohë për veten, por mos u shqetësoni, pasiqë jeni në një situatë si nënat tjera që kanë perfeksionuar mënyrën e rregullimit vetëm në disa minuta.

  Ju shpalosim 5 hapa të thjeshtë se si të arrini grim neutral në vetëm disa minuta.

  1.Baza

  Aplikoni bazë për pluhur për të gjithë fytyrën dhe prisni një minutë e gjysmë për tu zhytur në një lëkurë të bukur. Në rast se ju nuk e përdorni një bazë , mund të zëvendësojë dhe krema e lehtë ditore.

  2. Korrektori 

  Korrektori për qarqet nën sy nënkupton di­çka që çdo nënë, posaqërisht ajo që ka foshnje, patjetër duhet ta posedojë. Kur përzgjedhni ngjyrën, kushtojini rëndësi që të jetë e ngjashme me lëkurën tuaj.

  3. Pudra

   Hapi i ardhshëm nënkupton aplikimin e pudrës së lëngshme. Për të vazhdon e njejta rregull sikur tek korrektori, zgjidheni atë që përshtatet me lëkurën tuaj. Aplikoni nga pak në të dy pëllëmbat e dorës dhe shpërndajeni përgjatë tërë fytyrës.

  4. Blushi

   Që të arrini pamje të freskët, zgjidhni blushin në ngjyrë roze të zbehtë. Aplikoni në pjesën e mollëzave por jo tepër lart. Ngjyrën e njejtë rozë aplikoni edhe në buzë, efektet janë të mahnitshme!

  5. Maskara

   Kur të keni kompletuar fytyrën, e fundit që duhet të bëni është të përshkoni qerpikët me maskarë. Bleni ngjyrë të zezë të theksuar për efekt më të mirë dhe në tre lëvizje jeni të gatshme që të dilni jashtë./kosovarja.ch/

  Femra,net ju propozon maskaren Vamp nga brendi Pupa Milano. Vizitojeni faqen zyrtare të Pupa Milano Kosova në Facebook për të mësuar edhe më shumë për produktet e tyre.

   

   

   

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...