-2.8 C
Priština
2.7 C
Zürich
More

  Ndryshimi drastik i 42 vjeçares pasi piu tetë gota ujë çdo ditë për katër javë rrjesht [Foto]

  spot_imgspot_img

  Rregulli i “8 gotave ujë në ditë” është i ditur nga të gjithë ne dhe duket kaq i thjeshtë kur e dëgjon, por kush e ka provuar t’i pijë 3 litra ujë në ditë, e ka parë që s’është aq e lehtë.Nëse jeni në kërkim të një motivimi që do t’ju shtyjë të pini rreth 8 gota ujë në ditë, keni klikuar artikullin e duhur. Fotografitë e kësaj gruaje para dhe pas do t’ju bindin të pini ujë më shpesh gjatë ditës, edhe nëse do t’ju duhej të vendosnit alarm. Sarah Smith një 42-vjeçare që provoi të pinte 3 litra ujë në për katër javë rresht ndau me të gjithë ndjekësit e saj rezultatet e mahnitshme.

  „Zakonisht e filloja ditën me një filxhan çaji, pastaj mund të pija një gotë ujë gjatë drekës dhe një në darkë. Merrja rreth një litër lëngje brenda 24 orësh. Ndihej si mjaftueshëm, por me sa duket, nuk ishte „shkruan Smith në artikullin e saj për Daily Mail.

  Nëna e dy fëmijëve pranoi se kishte dhimbje koke dhe probleme me tretjen. Një neurolog dhe dietolog, e këshilloi atë të pinte tre litra ujë në ditë dhe çfarë ndodhi, do e mësoni më poshtë:
  Java 1: Ajo përjetoi disa çarje në lëkurën e saj ndërsa toksinat u eliminuan. Dhimbjet e saj të kokës u zhdukën dhe nyjet e saj të ngurta u çkontraktuan.
  Java 2: Toni i saj i lëkurës u përmirësua dhe rrudhat nën sy u zbehën. Njollat në lëkurën e saj filluan të zhdukeshin, dhe fryma ishte më e freskët falë hidratimit të organizmit.
  Java 3: Qeskat e errëta nën sy dhe rrudhat u zhdukën. Lëkura u bë më elastike. Estetistja vuri re se qelizat rigjeneroheshin më shpejtë!
  Java 4: Në fund të 28 ditëve, Smith thotë: „Ndihem më e lehtë, nuk kam dhimbje kyçesh dhe të gjithë më thonë se lëkura ime ngjan 10 vite më e re. Nëse ju do të bëni një gjë të mirë për veten tuaj, le të jetë kjo: pini nga 2 deri në 3 litra litra ujë çdo ditë.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...