20.7 C
Priština
More

  Ndaloni rritjen e qimeve që futen nën lëkurë në 4 hapa

  spot_imgspot_img

  Tashmë është sezoni për bikini dhe e vetmja gjë që ju pengon që të kënaqeni pa brenga janë qimet e mërzitshme që futen në mish. Duhet të keni 5 minuta të lira për të bërë një përzierje të mrekullueshme dhe 30 minuta që të njoftoheni me rezultatet. Ta provojmë?

  Heqja e qimeve të hyra në mish është kaq e vështirë. Ndonjëherë ajo merr kohë me ditë të hidratimit, pilingut dhe masazheve dhe natyrisht, ankthe të tmerrshme. Por një gjë është e përbashkët për të gjitha përpjekjet – nuk veprojnë shpejt. Ne ju sjellim një formulë fituese, e cila përshpejton gjërat në mënyrë magjike, zgjidh problemin e qimes që rritet përbrenda lëkurës, skuqjeve, përshpejton shërimin dhe trajtimin e çdo infeksioni. Ne kemi shkruar edhe rreth asaj se si duhet qetësuar lëkura pas rrojes.

  Qimet e futura nën lëkurë nuk do të jenë më problem

  1 Së pari ju duhet për të bërë një përzierje, e cila do të aplikohet nga këmbët, kundër qimeve që rriten përbrenda. Juve do të ju duhet: 1 lugë gjelle mjaltë të papërpunuar, 1/3 filxhan (200 ml) të mirë balte të cilësisë bentonite (mund të blihen në barnatore), 5 pika vitaminë E, vajra esenciale e kamomil, livando dhe pemë çaji vaj (10 pika totale).

  2. Përzieni mjaltën dhe baltën në tenxhere dhe shtoni përbërësit e mbetur. Shtoni pak ujë derisa të keni një pastë të butë.

  3. Aplikoni pastën në pikën ku ndodhen qimet e hyra në mish dhe leni të thahet. Lini përzierjen të mbetet në lëkurë për 30 minuta. Më pas shpëlajeni dhe lyeni lëkurën me hidratantë.

  4. Rezultatet do ti vini re menjëherë, por më mirë do të jetë i dukshëm në mëngjesin pas, prandaj duhet të pritni për depilimin.

  Pse këta përbërës?!?

  Në këtë përzierje duhet përdorur balta bentonite, sepse nga ndikimi i ujit vepron si një sfungjer dhe thith, tërheq toksinat dhe yndyrën e tepërt nga lëkura. Ajo ka veti antivirale dhe është një nga baltat më popullore për fytyrë dhe trup, e cila është edhe e ngrënshme. A mund të ripërtrijmë lëkurën e dëmtuar, të zbusim rrudhat dhe dëmet nga dielli?

  Mjalti është përfshirë në përzierje, pasi ajo është një nga hidratantët më të mirë natyrorë, dhe këto vajra esenciale në mënyrë efektive mund të vrasin bakteriet dhe për të luftuar infeksionin.

  Për të parandaluar qimet që rriten përbrenda, mos shtypni shumë lëkurën kur të depiloheni dhe mos përdorni produkte me alkool./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...