Futbollisti kosovar, Milot Rashica dhe bashkëshortja Belkiz Kera, gjatë të martës janë bërë prindër.

Ai tashmë është babi i një djali, të cilit i kanë vënë emrin Tian.

Futbollisti ka postuar një foto bashkë me beben dhe bashkëshorten, pak kohë pas lindjes dhe një tjetër në të cilën djali ka kapelen e personalizuar me emër.

Kosovari aktualisht luan për ekipin e Werder Bremenit të Gjermanisë, ndërsa luan edhe për kombëtaren e Kosovës në futboll.