-5 C
Priština
-3.1 C
Zürich
More

  Metoda “kokë-poshtë” rritë flokët 2-5 cm për vetëm 7 ditë

  spot_imgspot_img

  Kjo metodë vjen nga SHBA, një mënyrë e re, e pazakontë për t’i rritur flokët shumë shpejt: quhet Metoda „kokë-poshtë“ ( The inversion method). Të shohim si funksionon.

  Metoda „kokë-poshtë“, çfarë është?

  Nëse jeni gjithmonë në kërkim të mrekullive për t’i rritur flokët më shpejt, po ju tregojmë për Metodën „kokë-poshtë“, e cila premton rritje të flokëve në pak kohë.

  Për çfarë bëhet fjalë?

  Kjo metodë është shumë e thjeshtë, por edhe e çuditshme: duhet masazhuar lëkura e kokës kur jeni me kokën poshtë. Duke qëndruar kështu, përmirësohet qarkullimi i gjakut, i cili ndikon në rritjen e flokëve.

  Koka duhet masazhuar duke përdorur vajra ushqyes, të cilësisë së parë.  Më të përshtatshëm për flokët janë: vaj ricini (i cili ndër të tjera, ka veti dhe në rritjen e qerpikëve), vaji i kokosit, vaji ullirit, vaji i arganit, jojobës, amlës, rozmarinës, bajames. Vaji duhet të ngrohet pak para përdorimit, por pa e tepruar.

  Masazhi duhet të bëhet me majat e gishtave, duhet të jetë energjik, por delikat, dhe duhet të zgjasë katër minuta. Ky proces duhet të bëhet çdo ditë për një javë në muaj. Rezultatet e para do të shihen pas ciklit të parë. (Beni kujdes, kjo metondë, pra i gjithe procesi pre 7 ditësh, nuk rekomandohet të përsëritet më shpesh se një herë në muaj!).

  Metoda „kokë-poshtë“ nuk rekomandohet për gratë shtatzëna.

  Për të parë nëse funksionon, ju mbetet vetëm ta provoni!

  Plotësim: Aplikoni çdo mbrëmje  vajin në rrënjë dhe  masazhoni per vetëm 4 minuta ( as më shumë e as më pak) me kokën poshtë.

  Pas aplikimit të vajit dhe masazhës me kokë poshtë, preferohet të vendosni kapelë dushi dhe lërni vajin të qëndroj në kokë për rreth 2 orë dhe pastaj të lani flokët. Për rezutat më të mirë preferohet të flini me kapelë dhe të pastroni flokët në mengjes.

  Klikoni ne videot  më poshtë për  këshillat dhe reagimet e disa vajzave të cilat e kanë provuar këtë metodë.

  Të gjitha vajrat e lartcekura mund t’i gjeni në Bio Natural Shop!

  Përgaditur nga: Anila Mirdita

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...