-5.1 C
Priština
-0.9 C
Zürich
More

  Mësoni si të përdorni një highlighter – theksues të fytyrës

  spot_imgspot_img

   Highlighter, ose shkëlqyesi përdoret për t’i dhënë fytyrës shkëlqim dhe ndriçim dhe t’i theksojë ato pjesë të fytyrës që duam t’i vëmë në plan të parë. Nëse përdoret siç duhet, me lojën e dritës dhe hijëzimit në ballë, qepalla dhe hundë mund të transformohet e tërë fytyra. Po ju sjellim një udhëzues të vogël.

  Sytë

  Që të keni sy më të mëdha dhe të ndritshëm aplikoni pak higlighter menjëherë nën vetullat. Ky trik është veçanërisht i dobishëm për vajzat me qepalla të venitura.

  Faqet

  Highlighter në asnjë mënyrë nuk duhet të aplikohet në të gjithë fytyrën. Aplikoni në pjesën e sipërme të mollëzave, kah sytë. Në këtë mënyrë do të dukeni shumë më e freskët, por edhe gropat e syve do të jenë më pak të dukshme.

  Hunda

  Nëse dëshironi që vizualisht ta ngushtoni hundën, aplikoni pak highlighter përgjatë ashtit, dhe shtrijeni mirë.

  Buzët

  Nëse dëshironi që buzët të duken më të plota, aplikoni pak highlighter menjëherë mbi gropën e vogël mbi qendrën e buzëve./kosovarja.ch/

   

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...