19.7 C
Priština
More

  Balayage trendi i ri i cili më së miri i përshtatet zeshkaneve

  spot_imgspot_img

  Teknikë e re e ngjyrosjes është rezervuar për vajza me flokë më të errëta.

  Balayage dredhat disa vite janë trend numër një në ngjyrosjen e flokëve, kurse tani kanë marrë variantin e ri.

  Me teknikën klasike balayage flokëve i shtohen dredha në nuanca prej ngjyrë ari deri në karamele, kurse trendi i ri në flokë sjell nuanca vjeshte dhe dimri të cilat më së shumti i joshin zeshkanet.

  E quajtur falayage, teknika e re e ngjyrosjes kombinon nuancat e bakrit, kaftë dhe gështenjë të cilat flokëve i japin pamje më të ngrohtë dhe volum shtesë.

  Për dallim nga teknika balayage e cila bazohet në ndriçimin e flokëve, te falayage bëhet fjalë për përzgjedhjen e nuancës e cila i përshtatet më së shumti ngjyrës së lëkurës suaj dhe i jep asaj efekt mahnitës./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...