28.6 C
Priština
More

  Mënyra më e thjeshtë për të hequr qafe njollat ​​me krem mbrojtës ndaj ​​diellit në rrobat tuaja

  spot_imgspot_img

  Të kalosh kohë jashtë në mot të ngrohtë të verës gjithashtu do të thotë të lyesh veten më shpesh në kremëra.Për fat të keq, ndërsa ne vlerësojmë mbrojtjen nga rrezet e dëmshme UV, të shohësh njolla të verdha të lëna pas në rrobat tona është pak e bezdisshme. Për fat të mirë, ka disa mënyra të thjeshta për të zhdukur njollat ​​e shëmtuara me disa artikuj që ndoshta tashmë i keni.

  Njollat shkaktohen nga një përbërës i zakonshëm i kremrave kundër diellit i njohur si avobenzone. Është një substancë vajore që i pëlqen të kapet pas rrobave tona dhe t’i kthejë ato në hije të bezdisshme të së verdhës.

  Fshirja e tyre shpejt sapo t’i vini re në veshjen tuaj është gjithashtu e mirë, por ne shpesh nuk e kuptojmë se është aty derisa të piqet tashmë. Në këtë rast, kjo hile e dobishme do t’ju ndihmojnë!

  Çlirohuni nga njollat ​​e kremit kundër diellit me shampo pjatash dhe uthull të bardhë

  Lucy Garner nga Love Your Clothes, një organizatë në Mbretërinë e Bashkuar që synon të zvogëlojë mbeturinat e veshjeve, rekomandon përdorimin e një përzierje shampo pjatash dhe uthull të bardhë për të kryer punën.

  Ajo fillon duke ngopur njollën e kremit ndaj diellit në shampon e pjatave dhe duke e fërkuar atë për t’u siguruar që të jetë zhytur nëpër pëlhurë. Pasi të jetë zhytur plotësisht në njollë, mund të shpëlani sapunin e enës me ujë të ftohtë. Garner pastaj mbush një tas me një përzierje një me një të ujit të ftohtë dhe uthullës së bardhë dhe lejon që pjesa e njollosur e veshjes të zhytet për rreth një orë. Pas kësaj, ajo thotë që të shikosh artikullin siç do ta shikoje normalisht dhe njolla duhet të zhduket!

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...