13.3 C
Priština
More

  Me vetëm 4 përbërës mund të bëni ëmbëlsirën më të mirë me çokollatë

  spot_imgspot_img

  Përbërësit:

  – 4 lugë pluhur kako

  – 4 lugë miell misri

  – 120 gram sheqer

  – 800 ml qumësht

  Përgatitja:

  – Përzieni bashkë përbërësit e thatë me 300 ml qumësht.

  – Pjesën tjetër të qumështit (500 ml) vendoseni të nxehet në një tenxhere.

  – Pasi qumështi është nxehur, hidhni përzierjen në qumështin e nxehtë dhe përzieni derisa masa të trashet.

  – Hiqeni nga nxehtësia dhe ndajeni në tasa të vegjël.

  – Mund ta dekoroni me copëza çokollate ose çfatë dëshironi!

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...