-5.9 C
Priština
2.2 C
Zürich
More

  Maskë flokësh prej jogurti

  spot_imgspot_img

  I keni flokët e dëmtuara? Mësoni se si ta zgjidhni problemin për flokë të lëshuara.

  Kjo nuk është aq e frikshme sa mund t’ju duket në fillim. Vetëm pak më shumë trajtim dhe kujdes dhe kjo nuk do t’ju ndodhë më. Duhet të përshëndeteni me majat e këputura. Nëse floku juaj bie shpesh në këtë gjendje, zvogëlojeni intensitetin e fenirimit dhe hekurosjen, si dhe përdorimin e prodhimeve për mbrojtjen e flokut.

  Ndihmën e parë gjithmonë mund ta gjeni në kuzhinën tuaj. Po fillojmë me jogurtin. Jogurti në mënyrë natyrale I jep flokut tuaj lagështinë e duhur, butësinë dhe shkëlqimin. Edhe më e rëndësishmja, jogurti shumë mirë e pastron rrënjën. E verdha e vezës përmban vitamina dhe protein të rëndësishme për flokët e dëmtuar, ndërsa vaji I ullirit e hidratizon flokun edhe më.

  Përzijeni në një masë një të verdhën e vezës me dy lugë vaj ulliri dhe gjysmë filxhani jogurt. Lyejini flokët me këtë masë derisa I keni të lagura dhe lëreni të qëndrojë masa 15-20 minuta në flokë. Lajini dhe shpëlajini flokët si zakonisht. Rezultat më të mirë do të arrini nëse I lyeni flokët me këtë masë dy herë në jave. /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...