-0.8 C
Priština
-1.4 C
Zürich
More

  Llajneri i saktë që do i bëjë sytë tuaj të duken magjepsës

  spot_imgspot_img

  Sikurse që ulen temperaturat, edhe motivimi juaj për të veshur gjithçka pos “të trashave” bie, andaj mund të bëni diç më tepër duke bërë kombinime me sytë. Kjo sezonë është e toneve të çmueshme, sikurse e arta e ndezur dhe smeraldi, me sasinë e duhur për të prezentuar vjeshtën. Nëse zgjedhni ngjyrën e duhur, gjithçka pastaj varet nga shpirti juaj artistik.

  1. Ngjyrë kafe

  Nëse i keni sytë ngjyrë kafe, llajneri i kaltër me nuanca e tij është i përshtatshëm edhe për ditën edhe për natën.

  2. Ngjyrë lajthie

  Ngjyra e ngrohtë, e artë metalike, do i theksojë njollat e verdha në pjesën e brendshme të bebëzës së syrit tuaj, duke i bërë të shkëlqejnë sytë.

  3. Ngjyrë të gjelbër

  Një kombinim nga parajsa e modës është të kesh sytë e gjelbër me kapakë ngjyrë vjollcë.

  4. Ngjyrë e kaltër

  Sytë e ftohtë të kaltër do të theksohen nga kontrasti, andaj një hije smeraldi të gjelbër në kapakë do i theksojë njollat e arta që mund të fshihen në të kaltrën e syrit tuaj.

  5. Ngjyrë hiri

  Theksojeni të kaltrën duke e bërë një kontrast me një të kuqe ngjyrë kafe. Kjo do i bëjë sytë e juaj shumë të ngrohtë./kosovarja.ch/

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...