28.6 C
Priština
More

  Leqenik i shijshëm i butë dhe i thjeshtë!

  spot_imgspot_img

  Ushqimi i vjetër, i shëndosh i cili dikur e ka zëvendësuar bukën, ndërsa sot duke e ngrënë e ndjemë kënaqsinë në qdo kafshatë!

  Leqeniku

  Përberësit:

  375gr  miell misri
  125gr grizë
  2 gota  jogurt (gota 2dcl)
  1 qese pluhur pecive
  2 vezë
  300ml ujë të gazuar
  150ml vaj
  1×1/2 lugë të kafës kripë

  Sipas dëshirës mund të përdorni edhe djathin dhe susamin.

  Përgatitja:

  Të gjithë përbërësit së bashku të përzihen mirë me mikser, dhe të zbrazet në tepsinë të lyer me yndyrë. Leqeniku pjeket në temperaturë  prej 200 ºC.

  Foto: thebrownlounge.com

  Artikulli paraprak
  Artikulli tjetër

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...