17.7 C
Pristina
15.5 C
Zurich
More

  Kur është koha e duhur për të shijuar një gotë verë?

  spot_imgspot_img

  Një kërkim ka ardhur në përfundim që koha më e mirë për të shijuar një gotë verë është ora 19 të mërkurave…

  Në sajë të këtij hulumtimi është bërë një anketë me njerëz të cilëve iu është bërë shprehi pija, të cilët kanë thënë që ora 18:53 të mërkurave është koha ideale të hapni një shishe të mirë vere. Deri dikund është e logjikshme që ajo ditë të jetë e mërkura. Jemi në gjysmë të ditëve të punës, pak të lodhur e në pritje të së premtes…me të vërtet arsye fantastike për të shijuar verën.

  Rreth 75 përqind e të anketuarve kanë thënë që pijnë një gotë deri në tre duke ngrënë darkë, e ajo që është më interesante 37 përqind kanë thënë që pijnë cdo natë verë pa e përcjellur me ushqim.

  Sa i përket llojeve të verës të cilat anketuesit i kanë vecuar janë, vera e bardhë dhe e zezë kanë marrë 40 përqind të votive derisa 20 përqind më me qejf e pinë atë rozë.

  Andaj të mërkurave mbrëma qaroseni veten me një gotë verë të cilën ju e doni, e sidomos nëse kënaqësin e ndani me personin e dashur, vera padyshim që do ju shijojë shumë./kosovarja.ch/

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...