28.6 C
Priština
More

  Kremat të cilat e ruajnë rininë

  spot_imgspot_img

  Cilat janë në fakt „shenjat e para të plakjes“, të cilat janë aq shpesh të përfolura, dhe cilat janë kremat që duhet të mbajnë freskinë e lëkurës?

  Detyra e parë e këtyre kremave është një hidratim i mirë, kushti më i rëndësishëm për lëkurë të shëndetshme dhe pamjes së përkujdesur, pastaj forcimi i muskujve dhe luftimi kundër krijimit të rrudhave, dhe më në fund, mbrojtja nga dielli e cila është bërë pothujase e pa mundur pa kremat ditore.

  Një shembull i shkëlqyer është RoC Radiance Rejuvenate, një produkt i ri i projektuar për zonjat e reja të cilat kanë nevojë më shumë për hidratim, por ende nuk e kanë mbërri moshën e mjaftueshme për të përdorur krem me retinol (si përshembull RoC RetiOx Wrinkle Correxion).

  Për këtë qëllim RoC Radiance Rejuvenate kombinoi pesë përbërësit më të fuqishëm për anti-age që ndikojnë në shtresat e sipërme të epidermës mbi linjat e vogla, freskon lëkurën duke rezultuar në një pamje më rinore:

  – Për sipërfaqe të lëkurës: grimcat perla që i japin efekt ndriçues lëkures, acid glycolic i cili ndikon në ngushtimin e poreve të lëkurës dhe forcimin e cilësisë, glicerinën që tërheq dhe mbanë ujin.

  – Në shtresat më të thella: THPE (Tetrahydroxipropil Etilendiamine) vepron në tkurrjen e keratinocytes, dhe për momentin e forcon lëkurën, dhe një koktej të mineraleve (Mg, Zn, Cu) që ndihmon sintezën e kolagjenit. Ekstrakt i majës dhe vitaminës E të cilët janë përgjegjës për efektet detoksidante dhe antioksidante.

  Sigurisht, që çdo krem për të qenë efikas, duhet të zgjidhet siç duhet: Krem RoC Radiance vjen në dy variacione: fluideve për lëkurë normale dhe të përzier – të butë, të lehta, jo me cilësi të yndyrshme e cila është bazë ideale për make-up, dhe tjetra, ultra-ushqyes, hidratues e pasuruar me gjalpë kremë për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme. Ajo është e pasur edhe me cilësi të butë, nuk duket vizëllueshëm dhe  nuk krijon një dukje të yndyrshme në lëkurë. /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...