Ëmbëlsirë e shpejtë

  • Koha përgatitjes: 120 minuta
  • Për 6 persona

Përbërësit:

Për kore:
5 vezë,
1 filxhan (të çajit) sheqer,
1 filxhan (të çajit) miell,
1 pluhur për pjekje,
1 filxhan (të çajit) kokos,
1 filxhan (të çajit) vaj.

Sirup:

2.5 filxhana (të çajit) sheqer,
3 filxhana (të çajit) ujë,
1-2 sheqer vanil,
lëng limoni.

Procesi i përgatitjes

Vendosini në një enë vezët dhe sheqerin dhe tundini.

Shtoni miellin, pluhurin për pjekje, kokosin dhe vajin. Përbërjen e hidhni në tavë të lyer dhe piqeni në 180 gradë. Me rrëmojcë mund të provoni kur është e pjekur.

Në tengjere përgatiteni shurupin prej 2.5 gota (të çajit) sheqer, 3 gota ujë dhe 1-2 sheqer vanile. Shtoni pak lëng limoni në mënyrë që të mos kristalizohet shurupi. Shurupi duhet të jetë i hollë.

Shurupin e nxehtë e hidhni mbi ëmbëlsiren e ftohtë.

Priteni ëmbëlsirën në kube dhe në ditët e verës e shërbeni me një top akullore.

… ju bëftë mire.