10.4 C
Pristina
14.6 C
Zurich
More

  Kjo femër heq dorë nga pija e Coca Cola-s, humb 50 kg

  spot_imgspot_img

  “Isha një e mvarur maniake për Coca Cola…”

  27 vjeçarja e vetshpallur si e mvarur nga pija e Coca Cola-s, arrin të humb 50 kg pasi ka hequr dorë nga ky lëng. Raportet tregojnë se Sarah Turner nga Birmingham ka pirë rregullisht 4 litra Coca Cola çdo ditë.

  “Isha shumë e varur nga Coca Cola. Mund ta konsumoja tërë ditën pa masë duke mos i menduar efektet negative në trupin tim”, thekson ajo për shtypin.

  Ajo vazhdon se ishte rregullisht e lodhur dhe pa energji për të vepruar e punuar diçka, dhe nuk ishte befasi pesha e saj e tepruar.

  Vetëm pak para një muaji u paraqit një grafikon me informata frikësuese rreth kësaj pije dhe sheqerit që përmban ajo. 20 minuta pas konsumit të kësaj pije, sheqeri nga Coca Cola fillon mënjëherë të procesohet nga trupi juaj dhe të shëndrrohet në yndyrë.

  Turner, nëna e tre fëmijëve, ka peshuar 110 kg si rezultat i pijes jo të shëndetshme. ajo tani peshon 57 kg dhe ka zvogëluar madhësinë e veshjeve, sidomos të fustaneve deri në tetë numra. Përgëzime zonjë!

  Turner, aktualisht përcjell programin për stërvitje dhe humbje të peshës “Slimming World”. Në dietën e saj ajo ka eliminuar tërësisht sheqerin si dhe duke bërë zgjedhje më të mençura të ngrënies si: patate, fasule dhe ushqime të pasura me protein./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...