-5.9 C
Priština
2.2 C
Zürich
More

    Kjo do ta befasojë partnerin tuaj në krevat

    spot_imgspot_img

    Që të dy të kënaqeni gjatë seksit, do t’ju zbulojmë tre truqe spektakulare se si të bëheni ’shefja‘ në jetën e tij. Këto veprime i duan poashtu edhe damat, prandaj kënaqësia do të jetë e dyanshme.

    Puthjet
    Kur bëni dashuri, e ju jeni në pozitën „lartë“, bëjeni këtë truk që të arrini kënaqësinë maksimale: mbërtheni partnerin me këmbë ashtuqë thembrat tuajë të jenë në nivel me ijet e tij, kurse gjinjtë shtypni tek gjunjtë. Butësisht lëvizni vithet në këtë pozitë. Do të keni kontrollë të plotë të lëvizjeve dhe këndeve, dhe lehtë mund të lëvizni trupin që të dy të përjetoni një orgazëm të fuqishme. Kjo pozitë është atraktive sepse mund ta shikoni partnerin, por edhe keni përcjellje të ‚tërë situatës‘.

    Pse do t’i pëlqente atij: Meshkujt mendojnë që të bësh dashuri kur ajo është lartë është jashtëzakonisht erotike dhe kanë ndjenjën që janë aktorë të ndonjë filmi pornografik, e me këto ’shtesa‘ përshtypja është edhe më e fuqishme.
    Ajo duket shumë e fortë dhe sikur femra di se çfarë bën, e meshkujt në krevat duan mu kësi ‚macesh‘.

    Prekjet zgjojnë tërë trupin
    Kur të lëshoheni më poshtë kah partneri huaj, prekeni me thonj kah ijet, vithet dhe tek barku i poshtëm. Në fillim ikini prekjeve të befasishme dhe të tepërta, mirëpo kur ‚gjërat të lëvizin‘ bëhuni sa më të afërt. Femrat zakonisht frigohen që të mos e lëndojnë partnerin me thonjtë e tyre, mirëpo ato janë me të vërtetë një armë e fuqishme gjatë seksit, të cilën duhet të mësoni se si ta përdorni për kënaqësi të dyanshme.

    Pse do t’i pëlqente atij: Kur i ofroheni organit të tij gjenital, ai duhet të ketë besim të parezervë tek ju. Ajo e bën situatën më pak të rrezikshme dhe njëkohesisht ngacmuese, dhe për këtë meshkujt e duan.

    Lidhja horizontale
    Shtrihuni mbi partnerin ashtuqë fytyra të jetë në jastak nën kokën e tij. Kjo pozitë ju mundëson që të gjitha pjesët e trupit t’ju preken. Këmbët tuaja të jenë të bashkuara tërësisht. Kapeni atë për duar dhe zhvendosjani duart mbi kokë. Këmbët e bashkuara lënë një përshtypje krejtësisht tjetër, sesa kur ato i keni të hapura. Bëjini disa ushtrime të ngjashme me ushtrimet Kegel, dhe në këtë mënyrë do të ’shashtisni‘ partnerin. Kjo pozitë mundëson intimitet dhe afërsi të plotë.

    Pse do t’i pëlqente atij: Meshkujt mendojnë që kjo është një top tëknikë. Të përkujton në sanduiç dhe kur ai e ndjen tërë fuqinë e femres e cila është lëshuar rreth tij, shanset janë shumë të vogla që ai t’i shmanget kënaqësisë së plotë./kosovarja.ch/

     

    Shpërndaje postimin:

    spot_imgspot_img

    Të popullarizuara

    spot_imgspot_img

    Artikuj të ngjajshëm
    Artikuj të ngjajshëm

    Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

    Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

    Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

    Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

    12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

    Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

    8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

    Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...