-6.7 C
Priština
2.1 C
Zürich
More

  Këta janë emrat më të shpeshtë për fëmijë në vitet e fundit në Kosovë

  spot_imgspot_img

  Sipas Agjensionit të Statistikave të Kosovës, trendi i emrave të përzgjedhur nuk dallon shumë në këto tre vitet e fundit. Listes i prijnë emrat ndërkombëtar, duke mos përjashtuar edhe një pjesë të atyre me kuptim fetar. Karakteristikë e gjithë kësaj janë emrat e shkurtër, të cilët tanimë veçse janë në krye të listave zyrtare të emrave.

  Nga listat më poshtë mund të kuptoni se cilët janë emrat më të shpeshtë për fëmijë në vitet e fundit në Kosovë:

  Vajza: Erina, Alea, Tuana, Medina, Sara, Suela, Anisa.
  Djem: Diar, Amar, Ajan, Anuar, Omer, Leart, Dion, Leon./kosovarja.ch/

  Tabela e emrave për vitin 2014

  VAJZA

  DJEM

  Erina 199 Diar 215
  Alea 182 Amar 118
  Tuana 153 Ajan 165
  Medina 147 Anuar 133
  Sara 145 Omer 130

  [divide]

  Tabela e emrave për vitin 2013

  VAJZA

  DJEM

  Alea 154 Diar 122
  Tuana 118 Amar 117
  Erina 115 Leart 96
  Sara 115 Omer 95
  Suela 90 Dion 88

  [divide]

  Tabela e emrave për vitin 2012

  VAJZA

  DJEM

  Tuana 122 Leon 126
  Alea 119 Dion 103
  Suela 108 Diar 99
  Anisa 102 Leart 95
  Erina 100 Amar 94

  /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...