-1.3 C
Priština
-3.1 C
Zürich
More

  Keni probleme me yndyrë në gjak? Limoni dhe celeri (selino) janë zgjidhja

  spot_imgspot_img

  Ju sjellim një recetë popullore për uljen e yndyrërave në organizëm. Thonë që është i mirë edhe për pastrimin e organizmit pas një ushqimi të rëndë…

  Përbërësit

  400 g celer

  1 kg limon

  2 l ujë

  Përgatitja: 1. Lajeni limonin dhe prejeni në rriska të holla. Ujin vendoseni në nje enë të madhe dhe në të shtoni limon.

  2. Celerin pastrojeni mirë dhe vendoseni në ujin me limon. Zieni për 20 minuta në temperaturë shumë të lartë dhe lejini të ftohen (Përgjatë natës, ose për 6 orë).

  3. Kullojeni përmes një kulluese të shpeshtë.

  4. Mbusheni një shishe dhe e pini nga 1 dl para ushqimit (3 herë në ditë). Mundeni që ta holloni edhe me ujë mineral (1 dl limon-celer dhe 1 dl ujë).

  Ruajeni në vend të ftohtë. Thuhet që duhet ta pini rregullisht për dy muaj dhe pastaj të shihni pasqyrën e gjakut! /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...