Përbërësit:

3 gota Miell integral

1 lugë Pluhur për pjekje

½ e gotës sheqer

1 çerek gote vaj

2 gota qumësht

6 luge gjelle reçel fiku

Për glazurën:

100 gr çokolatë të zierjes

2 lugë vaj

Përgatitja:

Në një enë bëni bashkë qumështin,vajin dhe sheqerin.

Tundni mirë dhe shtoni edhe reçelin.

Në një enë tjetër bëni bashkë miellin, pluhurin për fryerje, trazojini dhe hidheni tek perzierja e parë.

Piqet në tavë me diametër 32 cm në temperaturë 180 C.

Pasi të piqet pas disa minutash hidhni çokollatën e shkrirë me vaj.