-5.9 C
Priština
2.2 C
Zürich
More

  Ja si duket trupi i një shtatzëne pas lindjes

  spot_imgspot_img

  Dietologia australiane Julie Bhosale është në kërkim të asaj për t’ju treguar gjithë botës se si duket trupi i femrës pas lindjes. Në një shoqëri të fiksuar me kthimin sa më të shpejtë të formës së mëparshme trupore, është shumë e guximshme dhe e bukur që të shihni një grua e cila flet ndershmërisht rreth kësaj çështje. “Unë jam një nënë. Jam e lodhur, e thyer dhe e lënduar. Kam gunga në trup, shenja dhe trup jo të përsosur”, shkruan ajo. Kjo është me të vërtetë diçka e thellë.

   

  Kur nuk e dija procesin e lindjes, nuk e kuptoja se çfarë saktësisht ndodh me trupin tone, nuk është diçka që e shohim shpesh. Vërtetësia e kësaj gruaje është shumë e dobishme, domethënëse dhe frymëzuese për ato femra që nuk i dijnë gjërat e para për trupin e tyre si dhe lindjen si proces. Gjithashtu, kjo ndoshta është një lehtësim për gratë që veçmë kanë pasur lindje të mëhershme dhe ndjenjë presionin për të pasur trupin e mëparshëm para lindjes. Kjo ndoshta kurrë nuk do të ndodhë, dhe është plotësisht në rregull! Të gjithë këto gra duken sërish të mahnitshme dhe padyshim meritojnë të gjitha çmimet dhe lavdëratat! Nëse ju arrini të krijoni një qënie njerëzore brenda trupit tuaj, ju jeni vërtetë të magjishme dhe duhet të shkëputeni nga mendimet e pabaza të shoqërisë me pritje tërësisht qesharake.

  Për më tepër, ia vlen kjo sacrificë e deformimit të trupit gjatë lindjes, thjeshtë hidhni një vështrim Bhosale –s dhe familjes së saj të mrekullueshme./kosovarja.ch/

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...