5.2 C
Priština
More

  Ja çfarë ndodh nëse hani mjaltë me kanellë për çdo ditë

  spot_imgspot_img

  Mjalti e ka merituar aplikimin universal për shkak të cilësive të shumta medicinale. Është shumë e favorshme në trajtimin e një numri të madh të sëmundjeve të ndryshme, ndërsa efektet e tij mund të fuqizohen nëse përdoret i kombinuar me kanellë.

  Kjo përzierje është shumë efikase, posaqërisht për çrregullime sikur se kolesteroli dhe sheqeri i lartë në gjak, si dhe ndaj virusëve të ndryshëm. Këta dy përbërës janë të lirë dhe është lehtë për t`i siguruar, ndërsa përzierja e tyre mund të jetë ndihmesë e madhe në trajtimin e pothuajse të gjitha problemeve mjekësore.

  Kolesteroli

  Ky kombinim ju ndihmon në uljen e nivelve të kolesterolit për 10% në vetëm dy orë. Gjithçka që duhet të bëni është të përzieni një lugë gjelle më mjaltë dhe tri lugë me kandellë në nëj tas të madh të çajit, dhe konsumojeni rregullisht.

  Sëmundjet e zemrës

  Të ruani dhe rikuperoni shëndetin tuaj të zemrës, duhet të përgatitni një pastë me mjaltë dhe kandellë. Pastaj pastën e konsumoni me bukë( në vend të marmaladës) në mëngjes. Ul nivelin e kolesterolit në arterie, dhe parandalon sulmin e mundshëm të zemrës.

  Artritisi

  Bëni përzierjen çudibërëse të dy lugëve të gjellës me mjaltë dhe një lugë me kandellë në një gotë me ujë. Nëse konsumohet në mëngjes dhe në mbrëmje, do ti adresohet artritisit kronik, nëse kosumohet rregullisht mund të ndihmojë edhe ën shërimin e kancerit.

  Sistemi i imunitetit

  Konsumimi i rregullt i mjaltës me kandelëë përmirëson sistemin tuaj imunitar dhe e mbron organizmin kundër baktereve dhe virusëve.

  Gripi

  Përzierja e mjaltës me kandellë është përfituese edhe në rastet e gripit, për shkak të cilësive antivirale që posedon mjalti.

  Humbje e peshës

  Konsumimi çdo mëngjes i një gote me ujë të vluar me mjaltë dhe kandellë, në stomak të zbrazët, do e stimulon me sukses procesin e humbjes së peshës.

  Në raste të ftohjes

  Në raste të ftohjes, kollitjes kronike dhe pengesave të sinusëve, merreni një lugë gjelle me mjaltë dhe një çerek luge me kandellë për tre ditë rresht.

  Kutërbim i gojës

  Shpëlajeni gojën tuaj me përzierje të ujit të ngrohtë, një lugë gjelle me mjaltë dhe me kandellë në përditshmëri, dhe do të mirëmbani erën e mirë të gojës.

  Dhimbje në stomak

  Do të eliminoni dhimbjen e stomakut me konsumimin e rregullt të mjaltës dhe kandellës. Për më tepër, ky kombinim do jetë ndihmesë e madhe në rastet e ulcerës së stomakut./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...