5.2 C
Priština
More

  Ilaçi popullor për shërimin e asmës, brohitit dhe sëmundjeve kronike të mushkërive

  spot_imgspot_img

  Secili prej nesh në një moment të caktuar të jetës ka hasur në probleme me mushkëritë. Ka shumë probleme të ndryshme mirëpo më të zakonshmet janë bronhiti, asma dhe llojet e ndryshme të të kollave. Problemet e mushkërive mund të shkaktohen nga infeksione të ndryshme apo nga gjendje tjera, siç janë alegjitë dhe konsumimi i duhanit.

  Sidoqoftë, ne ua sjellim receptin e një ilaçi popullor që do ju ndihmojë në zgjidhjen e problemit tuaj me mushkëritë, ky ilaç është i vjetër dhe efikas ndërse ne ua sjellim formën origjinale të përgatitjes së tij.

  Ja se si përgatitet…

  Përbërësit:

  – gjysëm kilogrami qepë

  – gjysëm kilogrami sheqer

  – dy limonë

  – 5 litra ujë

  – 7 lugë me mjaltë natyrale

  Përgatitja:

  Fillimisht e marrim sheqerin dhe e vendosim në një enë të metalit, vendoseni mbi stufë, gatuajeni në një temperaturë të ulët dhe përziejeni derisa të marrë ngjyrë kafeje të artë. Pastaj e shtoni qepën e imtësuar dhe e gatuani bashkë me sheqerin, i shtoni më pas ujin dhe i gatuajmë së bashku në një temperaturë mesatare derisa uji të avullohet dhe të ngelet 1/3 e tij. Lereni enën anash që të ftohet e më pas i shtojmë lëngun nga dy limonët e shtrydhur dhe mjaltin. Përfundimisht lereni përzierjen të pushojë pak, e pastaj e tendosim dhe e ruajmë në shishe qelqi.

  Si t`a konsumojmë:

  Është e rëndësishme që të mbani mend të konsumoni një lugë nga ilaçi para çdo vakti derisa të harxhohet e tëra. Nëse edhe pas ëksaj terapie keni probleme me mushkëritë, përsëriteni proçesin e ilaçit derisa t`i shëroni mushkëritë plotësisht./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...