-3.1 C
Priština
2.2 C
Zürich
More

  Ideale për ditët e ftohta: Maskë prej kafesë për flokët dhe lëkurën (Receta)

  spot_imgspot_img

  Nga pija popullore e mëngjesit mund të bëni vetë produkte natyrore dhe shëruese për kurimin e lëkurës dhe flokëve.

  I ftohti mund të çrregullojë bukurinë tuaj, dhe për të mbrojtur fytyrën dhe flokët nga ndikimi negativ i temperaturave të ulëta ju ndihmon kafeja.

  Nga pija popullore e mëngjesit mund të bëni vetë produkte natyrore dhe shëruese për kurimin e lëkurës dhe flokëve.

  Kurimi i flokëve

  Vloni kafe të butë dhe e leni të ftohet, pastaj aplikojeni nëpër të gjitha fijet e flokëve dhe mbështjellni me kapelë plastike. Pas 20 minutash e shpëlani kafenë nga flokët me ujë të zakonshëm dhe do të vëreni se flokët duken më të ndritshme dhe më të lëshuara, kurse eliminoni edhe yndyrën e tepërt.

  Maskë për fytyrë

  Për krijimin e kësaj maske megjithatë duhet pak më shumë të përpiqeni se sa te flokët, kurse ju nevojiten këta përbërës:

  – dy lugë kafe të bluar

  – dy lugë kakao pluhur

  – tri lugë qumësht i plotë ose kos

  – një lugë mjaltë.

  Përbërësit e cekur vendosni në të njejtën enë dhe përzieni deri sa të bëhet masë homogjene. Pastaj maskën aplikojeni në fytyrë dhe bëni masazh të lehtë që të stimuloni qarkullim më të mirë. Pas 15 minutash maskën nga fytyra lajeni me ujë të ngrohtë dhe aplikoni kremin hidratues të preferuar.//www.kosovarja.ch/

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...