19.7 C
Priština
More

  Horoskopi javor

  spot_imgspot_img

  DASHI 

  Puna: Tashmë e keni kuptuar se projekti juaj do të ngadalësohet për shkak të disa faktorëve të papritur. Për të shmangur humbjet financiare, mos bëni premtime serioze që nuk mund t’i mbani. Jini të sjellshëm, simpatikë dhe mos e humbisni mundësinë për të treguar inteligjencën tuaj. Lërini idetë tuaja të rriten ngadalë dhe jini të durueshëm.

  Dashuria: Gjatë kësaj periudhe, ju jeni plotësisht të ndjeshëm ndaj ndjenjave tuaja që shkaktojnë tension të brendshëm. Nëse ndiheni shumë keq kohët e fundit, përpiquni të organizoni një udhëtim me partnerin tuaj. Ndaloni së analizuari situatat e kaluara, përqendrohuni në atë që keni tani dhe më pas mendoni se çfarë doni të bëni në të ardhmen e përbashkët. Mendoni se si t’i bëni ndryshimet e nevojshme në jetën tuaj të shkojnë pa probleme. Deshët e lirë – dikush është në disponim dhe përpiqet t’ju bindë të pajtoheni me disa plane shumë tërheqëse dhe ju mund të tundoheni t’i ndiqni ato verbërisht.

  Shëndeti: Keni nevojë për një ndryshim, ndaj filloni me atë që është më e lehtë për ju – prezantoni disa zakone të mira dhe eliminoni gradualisht disa të këqija, lëvizni më shumë.

  DEMI 

  Puna: Mendoni me qetësi për gjithçka që filloni të bëni. Në takimet e reja, mos e humbisni mundësinë për të krijuar partneritete të dobishme. Ju duhet të balanconi financat tuaja dhe të siguroheni që të merrni atë që dëshironi për paratë tuaja. Suksesi është në majë të gishtave.

  Shëndeti: Disa probleme kronike mund të përkeqësohen ose mund të shfaqen probleme tipike shëndetësore sezonale. Dëgjoni trupin tuaj dhe i jepni atë që ka nevojë.

  Dashuria: Në këtë periudhë jeni të qetë përsa i përket emocioneve. Nëse është e mundur, shkoni në një udhëtim me partnerin të cilin e keni ëndërruar dhe përpiquni të kombinoni të bukurën dhe të dobishmen. Ju mund të kënaqeni plotësisht me planet dhe qëllimet e përbashkëta për të cilat keni vendosur të angazhoheni, ose mund të filloni t’i zgjeroni të gjitha përmes kujdesit dhe analizës së tepruar të detajeve. Jeni të qetë dhe kjo është gjëja më e rëndësishme. Demat e lirë – planetët ju japin një shans të ndaloni dhe të mendoni nëse jeni vërtet të lidhur me njerëzit e duhur. Njohjet me ndikim do ju ndihmojnë në ndryshimin që po mendoni. Kaosi dhe joefikasiteti janë dy situata që duhet të përpiqeni t’i shmangni me çdo kusht.

  Puna: Frika nga dështimi është armiku juaj më i madh për momentin. Besoni se mund të fitoni para duke bërë diçka për të cilën jeni të pasionuar. Mos harroni të përfitoni vetë.

  Dashuria: Mund të tregoni shumë të padurueshëm gjatë kësaj periudhe. Do të prishni disponimin për shkak të ndonjë nxitimi që ju shqetëson. Do të keni mundësinë të ktheni në realitet një ëndërr të vjetër. Lehtësia dhe ndjeshmëria juaj ndaj ndikimit mund të jetë një arsye për të hequr dorë nga parimet tuaja dhe për të dështuar në atë që është planifikuar – mos lejoni që partneri juaj t’ju tërheqë në një drejtim që nuk ju pëlqen. Kjo javë do t’ju japë mundësinë të analizoni thellësisht sjelljen e njerëzve të dashur, gjë që do t’ju sjellë përfitime të mëdha. Binjakët e lirë – do të ketë njerëz të rinj në jetën tuaj që do të sjellin ide dhe mundësi të reja – ata do t’ju ndihmojnë ta shikoni jetën tuaj nga një këndvështrim tjetër.

  Shëndeti: Ushqeni trupin tuaj dhe jepini atij aktivitete të duhura, pushim dhe relaksim të mjaftueshëm. Një udhëtim në natyrë do të rinovojë energjinë dhe forcën tuaj.

  GAFORRJA 

  Puna: Shtrirja aktuale planetare mund ta vë në provë durimin tuaj. Këshillat e pasakta mund të ndikojnë në takimet dhe bisedat tuaja nëse besoni gjithçka pa shqyrtim paraprak. Filloni me një ide të vogël dhe bëjeni atë më të madhe – atëherë do të fitoni një sasi të vogël parash, e cila do të rritet.

  Dashuria: Energjia qiellore mund t’ju lërë të shqetësuar për një çështje të veçantë që ju shqetëson, ndaj bisedoni me partnerin. Bëjani të qartë se ju i përmbaheni parimeve tuaja dhe mos e teproni nëse nuk keni nevojë. Do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme për planet tuaja të ardhshme. Fatkeqësisht, ju keni arritur një moment vendimtar në të cilin ose do të festoni lidhjen tuaj ose do të ndaheni. Ndoshta do të ishte një ide e mirë të qetësoheni me disa broshura udhëtimi dhe të planifikoni një pushim diku – pa partner, për t’u çlodhur dhe për të menduar për gjithçka me “kokë të ftohtë”. Gjërat duhet të ndryshojnë dhe futja e kokës në rërë nuk do të ndihmojë. Jini të përgjegjshëm, veçanërisht tani. Gaforret e lira, ftoni simpati në darkë. Mos lejoni që shansi juaj të dështojë nëse personi është i një cilësie të mirë dhe ia vlen përpjekja.

  Shëndeti: Qëndroni besnik ndaj vetes, në mënyrë që të mos filloni të shqetësohen nga brenda dhe të krijoni probleme shëndetësore. Ruani gjendjen mendore dhe fizike.

  LUANI 

  Puna: Ju presin mundësi të mëdha financiare. Realizimi është i sigurt nëse planifikoni projektet tuaja të reja me mençuri. Mendoni për taktikat e duhura të sjelljes dhe jini të saktë në kërkesat tuaja. Ndihma e njerëzve me ndikim nuk do të jetë e tepërt për ju.

  Dashuria: Me çdo kusht përpiquni të qëndroni të qetë dhe të mos mërziteni. Partneri ju ka zhgënjyer, por situatën mund ta zgjidhni me një komunikim të hapur në të cilin do t’i tregoni sinqerisht njëri-tjetrit gjithçka që nuk ju pëlqen. E shihni, pas bisedës, të dy do të ndiheni të lehtësuar, ndaj kjo periudhë do të jetë ideale që ju të mendoni të vendosni për një veprim të caktuar të përbashkët. Jeta është e pandërprerë përmes ndryshimeve nga të cilat pjesë të caktuara sigurisht që do të shpërblehen, por ndoshta jo ashtu siç e prisnit. Luanët e lirë – jeni bërë objekt i shumë polemikave që i keni krijuar vetë. Mos lejoni që ndjenjat të ndërhyjnë në mendjen tuaj për të parë cilësitë e vërteta të njerëzve që janë shfaqur së fundmi në mjedisin tuaj.

  Shëndeti: Zgjidhini problemet akute duke shkuar te mjeku dhe nëse keni ndonjë çrregullim kronik, ato mund të përkeqësohen gjatë kësaj periudhe – ndërroni terapinë.

  VIRGJËRESHA 

  Puna: Përparimi drejt prosperitetit është në duart tuaja dhe do t’ju jepet mundësia të zgjeroni horizontet tuaja. Ka shumë detyra për ju, ndaj është mirë të planifikoni me mençuri. Prisni telashe për shkak të suksesit financiar që ka mërzitur kolegët tuaj.

  Dashuria: Edhe pse dashuria me partnerin lulëzon, shtyjeni marrjen e vendimeve të rëndësishme sepse jeni konfuz, të padurueshëm dhe mund të mos keni të drejtë – dëshironi që gjithçka të shkojë pikërisht ashtu siç e keni imagjinuar, por shpesh nuk është kështu. Tani është koha e duhur për të organizuar një udhëtim apo udhëtim me partnerin, sepse kjo do të forcojë më tej marrëdhënien tuaj. Rifresko kontaktet tuaja me njerëz të dashur me të cilët ndiheni rehat. Virgjëresha të lira – ndikimet qiellore tregojnë gjithashtu se nuk do të arrini t’i fshihni emocionet pas fasadës së ëmbël dhe gazmore. Ju mund të prisni njohje të reja, interesante.

  Shëndeti: Tensioni mund t’ju sjellë ngurtësi dhe dhimbje në kokë dhe shpinë. Relaksohuni, bëni ushtrime shtrënguese, shkoni për një masazh, transmeton Telegrafi.

  PESHORJA 

  Puna: Nëse keni biznesin tuaj, sukseset do t’ju shoqërojnë. Së shpejti do të nisë një trend jashtëzakonisht i favorshëm në të cilin do të keni mundësi të fitoni një shumë të konsiderueshme parash. Nuk keni pse të prishni planet e kolegëve, sepse kjo do të prishë edhe tuajat.

  Dashuria: Mos nxitoni me vendime drastike; vetëm tregoni durim dhe dëgjoni zemrën tuaj. Ka mundësi të komplikoni marrëdhënien me partnerin për shkak të pakujdesisë. Jeni të mbytur nga dashuria e familjes dhe miqve, kjo nuk është e shëndetshme. Shqyrtimi i kujdesshëm i temës që ju shqetëson tani mund të ketë një rëndësi të madhe. Udhëtimi me partnerin do të jetë i suksesshëm nëse nuk jeni në timon. Peshoret e lira – dijeni që keni të gjitha mundësitë për të bërë sa më shumë ndryshime që dëshironi. Pranoni ftesën e simpatisë për takim – nuk do të pendoheni.

  Shëndeti: Gjëja më e rëndësishme është të shpërndani forcat tuaja siç duhet, në mënyrë që të shmangni lodhjen dhe të reduktoni stresin. Gjeni kohë për t’u çlodhur dhe për të medituar.

  AKREPI 

  Puna: Në ditët në vijim do të stabilizoni gjendjen tuaj financiare. Vlerësoni në detaje bisedat me njerëzit në punë. Konfigurimi planetar i kësaj periudhe sjell të gjitha llojet e mundësive krijuese dhe frymëzuese për të bërë plane për të ardhmen.

  Dashuria: Ndjenjat mes jush dhe partnerit janë intensive, ndaj ka mundësi që situata të arrijë kulmin. Janë të pritshme zhgënjimet. Dëshira juaj për t’u përballur me njerëzit përreth jush do t’ju bëjë vetëm dëm. Megjithatë, yjet premtojnë ardhjen e paqes së shumëpritur, ndaj mbusheni veten me forcë. Mbërrin lajme që kanë potencialin të ndryshojnë jetën tuaj në mënyrë dramatike. Akrepa të lirë – nëse keni rënë dakord për një takim, mund të mos shkojnë saktësisht sipas planit. Mos u besoni shumë njerëzve.

  Shëndeti: Sigurojini vetes pushim dhe relaksim të mjaftueshëm pas punës, në mënyrë që të mos mbeteni pa energji. Dilni në natyrë dhe bëni sport.

  SHIGJETARI 

  Puna: Yjet po flasin për dështimin që po afrohet, nga i cili do të mësoni një leksion të rëndësishëm. Megjithatë, mos u dëshpëroni – nëse përfshini kolegët tuaj në përpjekjet tuaja, do të merrni ndihmën që ju nevojitet për të ngulmuar në gjithçka që synoni të bëni.

  Dashuria: Nëse jeni nervoz, mos debatoni me partnerin, por jini të qetë, përndryshe rrezikoni të krijoni probleme serioze – pa nevojë. Ngadalë por me siguri – durimi do t’ju japë besim dhe siguri në çdo hap. Stabilizoni marrëdhëniet tuaja me njerëzit përreth jush – veçanërisht me anëtarët e familjes; ata kanë shumë nevojë për ju tani. Duhet guxim të jesh i sinqertë, i hapur dhe i prekshëm për të mundësuar ndryshimin. Yjet ju këshillojnë të mos udhëtoni me partnerin apo me dikë. Shigjetarët e lirë – filloni të analizoni motivet tuaja për adoptimin e modeleve të caktuara të sjelljes për të krijuar një perspektivë të re. Çfarëdo që të vendosni të bëni, mund të vini re se planet tuaja ndryshojnë vazhdimisht, veçanërisht nëse keni vendosur të bëni diçka të pazakontë. Mbështetuni në intuitën tuaj që do t’ju çojë në veprimet e duhura në çdo situatë.

  Shëndeti: Konfuzioni që ndjeni, i kombinuar me ekspozimin, mund të çojë në ankth dhe pagjumësi. Zbuloni se çfarë ju relakson dhe qetëson dhe zbatojeni atë në mënyrë të disiplinuar.

  BRICJAPI 

  Puna: Jeni gati të bëni gjithçka që duhet për të bërë ndryshimin e duhur dhe për të gjetur një zgjidhje për një problem të caktuar. Puna ekipore është thelbësore për sukses – mos harroni kurrë këtë.

  Dashuria: Nëse i trajtoni siç duhet fqinjët, do të shpëtoni nga problemet dhe do të fitoni më shumë besimin e tyre. Ju ndjeheni emocionalisht në harmoni me veten tuaj. Do të mësoni shumë kur të jeni të durueshëm dhe të qetë sepse do t’ju lejojë t’i kushtoni më shumë vëmendje partnerit, me të cilin jeni në dashuri të zjarrtë. Kini kujdes pas timonit dhe nëse mund ta shmangni – është mirë të mos udhëtoni – edhe nëse ju fton partneri. Bricjapët e lirë – me energjinë aktuale qiellore në lojë, një hap i madh mund t’ju afrojë me qëllimet ose planet tuaja. Intuita juaj po forcohet.

  Shëndeti: Ndiheni mirë dhe keni mjaftueshëm energji dhe forcë për të përballuar të gjitha sfidat dhe problemet. Qëndroni në formë dhe kufizoni vaktet!

  UJORI 

  Puna: Korrni suksese biznesi që do t’ju sjellin mjaft para. Bëhuni një lojtar ekipi dhe përfshini kolegët në planet tuaja – ata do t’ju jenë mirënjohës dhe do t’u japin besim, kështu mirëpritni sugjerimet e tyre. Periudha është veçanërisht e frytshme për njerëzit e artit, sepse do të marrin një propozim ëndrrash.

  Dashuria: Kontrolloni emocionet tuaja. I jepni partnerit detyra joreale, ndaj jeni të zhgënjyer që nuk i përmbush ato. Vendosni detyra të reja kur jeni të relaksuar dhe kur jeni në marrëdhënie harmonike me njerëzit që ju rrethojnë. Energjitë aktuale planetare do t’ju bëjnë më të durueshëm. Lëvizjet planetare ju inkurajojnë të organizoni një udhëtim diku të bukur me partnerin tuaj, ndaj sigurohuni që të përfitoni nga moti i ardhshëm me diell. Mos harroni, përbërja qiellore e këtij cikli mbart me vete nevojën për të braktisur të gjitha oraret dhe planet e ngurta në favor të periudhës së gostisë dhe kënaqësisë. Ujorët e lirë – shmangni kritikat dhe analizoni sjelljen tuaj. Merrni parasysh idetë dhe planet tuaja të së ardhmes. Nisni diçka krijuese.

  Shëndeti: Periudha e mbindjeshmërisë emocionale kërkon investimin e një sasie të madhe energjie, kështu që herë pas here do të ndiheni të rraskapitur dhe bosh. Kërkoni ekuilibër në qëndrimin në natyrë, meditim, vetmi.

  PESHQIT 

  Puna: Nëse stabilizoni marrëdhëniet tuaja të biznesit, gjë që do t’ju çojë drejt përparimit. Përmirësoni gjendjen tuaj financiare duke përgatitur dhe nënshkruar kontrata me të tjerët. Jini të kujdesshëm në përpjekjet që nuk i keni vlerësuar plotësisht. Ekziston mundësia që të shfaqet një sponsor për t’ju ndihmuar të realizoni planet tuaja. Mos u dorëzoni ndaj sugjerimeve të pamenduara.

  Dashuria: Do të keni mundësinë perfekte për të marrë një vendim përfundimtar në lidhje me një marrëdhënie me partnerin. Ju e dini se si ndiheni, por nuk doni të mendoni për të. Flisni me mikun tuaj më të mirë për të gjithë situatën, ai mund t’ju japë zgjidhjen që ju nevojitet. Shpesh keni tendencë të harroni se impulsiviteti juaj ndonjëherë është i paarsyeshëm dhe traumatizon të tjerët. Kini kujdes, mund t’ju duhet të riorganizoni papritur agjendën tuaj për shkak të lajmeve të pakëndshme. Ata që kanë vendosur të udhëtojnë me familjen ose miqtë – mund ta bëjnë këtë. Peshqit e lirë – dilni, flirtoni, takoni njerëz të rinj – kjo është koha ideale për këtë.

  Shëndeti: Nervozizmi ju bën të shpenzoni shumë energji. Siguroni orë të qeta pushimi dhe relaksi, pa asnjë aktivitet, në mënyrë që të mos sëmureni.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...