14.9 C
Pristina
9.8 C
Zurich
More

  Horoskopi javor

  spot_imgspot_img

  DASHI (21.03. – 20.04.)

  Puna: Gjatë kësaj periudhe, ju e humbni durimin më lehtë se zakonisht, prandaj duhet të përpiqeni ta kontrolloni veten. Nëse jeni duke zhvilluar një biznes, një brend, një vepër arti më vete, do të keni suksesin që dëshironi. Paratë që nuk i keni pritur mund t’ju vijnë së shpejti.

  Shëndeti: Paqja shpirtërore është thelbësore për shëndetin tuaj gjatë kësaj periudhe.

  Dashuria: Nëse jeni në një lidhje afatgjatë, do të jeni më të gatshëm të bashkëpunoni me partnerin tuaj dhe do të jeni në gjendje ta ndihmoni atë pa imponuar vullnetin tuaj. Nëse jeni në mes të një ndarjeje të vështirë, do të jeni në gjendje të merrni vendime pa hezitim dhe t’u përmbaheni vendimeve të tilla. Nëse jeni vetëm, mund të dëshiron të humbni sfidën e një romance kalimtare, sepse e kuptoni se nuk po kërkoni një sensacion, por një marrëdhënie kuptimplote dhe të pjekur.

  DEMI (21.04. – 21.05.)

  Puna: Për sa i përket biznesit, gjërat nuk po shkojnë ashtu siç prisnit, kështu që do të jeni të pakënaqur – nuk varet nga ju, e këtillë është kjo periudhë. Vazhdoni të punoni dhe kërkoni mbështetje te ata që ju mbështesin. Ju mund të fitoni përkrahjen e njerëzve me ndikim gjatë kësaj periudhe, të cilët mund të bëjnë shumë për zhvillimin e planeve dhe projekteve tuaja.

  Shëndeti: Ju jeni plot energji dhe të gatshëm për të gjitha sfidat që ju dalin përpara.

  Dashuria: Nëse jeni vetëm, keni një shans të mirë për të takuar dikë që do t’ju tërheqë vëmendjen dhe do t’ju angazhojë – do të doni ta njihni më mirë atë person dhe do të keni durim për këtë. Në marrëdhënie me partnerin dhe në marrëdhënie familjare, duhet të tregoni tolerancën në të cilën të dashurit tuaj po mbështeten – nuk do t’ju pëlqejë diçka që partneri ose familjari juaj planifikon të bëjë.

  BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

  Puna: Suksesi juaj profesional kërkon që ju të mos bëheni arrogant dhe shumë ambicioz. Do të jeni të suksesshëm në këtë periudhë nëse i vlerësoni realisht aftësitë dhe mundësitë tuaja dhe nuk e ngarkoni veten me premtime që nuk mund t’i përmbushni. Ia vlen të jesh këmbëngulës, në fund të kësaj periudhe mund të marrësh njohje të merituar në mjedisin e biznesit.

  Shëndeti: Ju keni një rënie të energjisë për shkak të mbingarkesës dhe keni nevojë për një pushim të mirë.

  Dashuria: Në këtë periudhë do të ketë harmonizim të emocioneve në nivelin personal, si dhe në marrëdhëniet me të gjithë njerëzit e rëndësishëm – me partnerin, familjen, miqtë, kolegët. Sidoqoftë, durimi juaj mund të vihet në provë, kur bëhet fjalë për marrëdhënie të pazhvilluara, me njerëz që sapo kanë hyrë në jetën tuaj ose po sillen në shoqërinë tuaj. Kujdes çfarë thoni, në mënyrë që të mos lini përshtypje të gabuar.

  GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

  Puna: Puna në ekip është thelbësore në këtë periudhë. Duhet të tregoni durim dhe këmbëngulje, për të stabilizuar atë që keni arritur deri më tani. Progresi është në duart tuaja, por ju gjithashtu keni një mundësi të mirë për ta zgjeruar horizontin tuaj. Nëse ju ofrohet një burim shtesë i të ardhurave, mos e refuzoni.

  Shëndeti: Ndiheni mirë – shkoni me pushime, ose të paktën në një piknik në natyrë!

  Dashuria: Ju duhet të bini dakord me veten dhe t’i menaxhoni ndjenjat tuaja, në vend që ato t’ju kontrollojnë juve – se a keni nevojë për një person tjetër apo jo, është një pyetje që duhet t’ia bëni vetes, nëse jeni në një lidhje afatgjatë, ose sapo keni takuar dikë. Do t’ju duhet kohë dhe vetmi për të parë brenda vetes dhe për të parë se çfarë i shtyn ndjenjat tuaja, domethënë nëse ato motive janë të drejta.

  LUANI (23.07. – 22.08.)

  Puna: Ju mund të tundoheni të filloni disa aktivitete të reja shumë shpejt, të cilat nuk do të jenë aq fitimprurëse sa prisni, nëse nuk bëni durim edhe pak. Gjeni një mënyrë për të frymëzuar natyrën tuaj krijuese në gjithçka që bëni dhe do të jeni të suksesshëm.

  Shëndeti: Këndelluni duke ndryshuar mjedisin, shkoni në një udhëtim, shkëputuni nga jeta e përditshme.

  Dashuria: Ju mund të gjendeni në një situatë ku jeni të zhgënjyer nga partneri juaj, domethënë të dyshoni dhe dyshoni me ngut atë. Ose bëhuni gati të kërkoni falje për konkluzione të nxituara dhe fjalë të ashpra. Nëse jeni vetëm, mund të ndiheni të përjashtuar dhe të distancuar, kështu që vështirë se do të vini re se dikush po përpiqet t’ju afrohet dhe do të pyesni veten se çfarë dëshiron ai person nga ju – por nëse shikoni pak më mirë do të njihni dikë të cilit duhet dhënë një shans.

  VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

  Puna: Suksesi juaj varet kryesisht nga atmosfera dhe gjendja juaj shpirtërore në mjedisin e biznesit. Me kapërcimin e pengesave në mënyrë të mençur, do të fitoni meritë dhe respekt nga bashkëpunëtorët dhe eprorët. Ju e njihni mirë veten dhe limitet tuaja, kështu që organizohuni sipas përparësive tuaja dhe mos merrni përsipër detyra të reja derisa të mbaroni ato të mëparshmet.

  Shëndeti: Ekuilibroni aktivitetet dhe pushimin, në mënyrë që të mos harxhoni energji pa nevojë.

  Dashuria: Yjet ju paralajmërojnë për shumë situata të papritura – jini të përgatitur për surpriza emocionale, ekziston mundësia që t’ju pushtojë pasioni. Në marrëdhëniet me partnerin, jini me takt – ju keni një fuqi të madhe bindjeje dhe do të jeni në gjendje ta bindni partnerin tuaj, nëse nuk ia impononi mendimin tuaj, por e çoni atë në pikën ku ai i gjen vetë përgjigjet më adekuate.

  PESHORJA (23.09. – 22.10.)

  Puna: Në punë, ju duhet të merrni një qëndrim dhe mos u zemëroni, sepse dikush po ju nxit në këtë drejtim. Merrni iniciativën, por jini të gatshëm të përshtateni me ndryshimin e planeve – veçanërisht nëse jeni duke bërë diçka të pazakontë. Vazhdoni drejt qëllimeve tuaja, por jini të vëmendshëm, analitik dhe të përgjegjshëm.

  Shëndeti: Relaksohuni, dëgjoni nevojat e shpirtit dhe trupit tuaj.

  Dashuria: Është kjo një periudhë intimiteti dhe lidhjeje të thellë emocionale me një person – ju do të kënaqeni më së shumti të jeni vetëm me të dhe të keni biseda të gjata dhe intime, të cilat do t’ju ndihmojnë të kapërceni disa ndjenja dhe pengesa personale. Nëse jeni vetëm, do të ndjeni një fluks energjie të mirë dhe vetëbesimi juaj do të rritet, kështu që do të tërhiqni njerëz me të cilët do të keni një ndërveprim vërtet të këndshëm dhe plotësues.

  AKREPI (23.10. – 22.11.)

  Puna: Edhe pse gjërat po shkojnë në mënyrën e zakonshme dhe ju ndiheni mjaftueshëm të qëndrueshëm, mund të jeni të tensionuar, sepse rezultatet që i prisni mungojnë. Mos lejoni që kjo t’ju çojë në vendime të nxituara, më mirë është të mos ndërmerrni asnjë veprim dhe të shtyni marrjen e vendimeve të rëndësishme derisa situata të bëhet më e qartë. Problemet financiare ju shkaktojnë telashe.

  Shëndeti: Ju mund të ndiheni të lodhur dhe të dekurajuar për shkak të probleme shëndetësore kalimtare.

  Dashuria: Do t’ju duhet më shumë forcë dhe diplomaci për të zhvilluar marrëdhënien tuaj të ngushtë në drejtimin e dëshiruar. Po përjetoni ndryshime të thella personale, kështu që po ndryshoni edhe mënyrën e shikimit të dashurisë dhe marrëdhënieve emocionale, gjë që kërkon vendosjen e rregullave të reja personale, pra vendosjen e kufijve. Nëse filloni një marrëdhënie të re gjatë kësaj periudhe, do të jeni në gjendje ta ndërtoni atë në një baza më të shëndetshme që nga fillimi.

  SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

  Puna: Horizonti juaj së shpejti do të zgjerohet dhe ju mund të fitoni respekt dhe çmime të larta. Planet për të ardhmen mund të jenë joreale, ose tepër ambicioze në disa pika. Shtyni takimet dhe bisedat afariste, sepse do ta keni të vështirë të përqendroheni. Suksesi është përpara jush nëse përfshiheni në punë ekipore, apo në biznes me partner, sepse do ta keni më të lehtë të kapërceni vështirësitë nëse nuk mbështeteni vetëm te vetja.

  Shëndeti: Dëgjoni trupin tuaj dhe merrni atë që ju nevojitet.

  Dashuria: Në marrëdhëniet me partnerin, ose me një partner të mundshëm, ju mund të kaloni një periudhë të paqëndrueshme dhe të paqartë. Tregohuni të durueshëm dhe këmbëngulës dhe gjeni rrugëdaljen në argëtim dhe ngjarje shoqërore, për ta përmirësuar gjendjen tuaj shpirtërore. Gjeni diçka që vërtet ju entuziazmon të dyve dhe jetoni bashkë atë ngjarje.

  BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

  Puna: Nëse po përballeni me dështim, kjo është përgjegjësia juaj dhe ka të bëjë me kokëfortësinë dhe mosgatishmërinë tuaj për të dëgjuar dhe respektuar mendimin e të tjerëve. Komunikimi afarist do të jetë i suksesshëm nëse mbani një qasje diplomatike. Një periudhë shumë e suksesshme për Bricjapët e angazhuar në tregti. Ju mund të ftoheni në një udhëtim pune, i cili do të fillojë një periudhë të mundimshme, por fitimprurëse.

  Shëndeti: Nëse arrini të relaksoheni dhe të shpëtoni nga ankthi, do të ndiheni më mirë dhe do të keni më shumë energji.

  Dashuria: Ju mendoni se keni nevojë për një ndryshim dhe freskim në jetën tuaj të dashurisë dhe nëse keni arritur në fazën e rishikimit të çdo gjëje të vlefshme në marrëdhënie me partnerin, së pari duhet të pranoni disa gjëra për veten tuaj. Nëse jeni vetëm, më me dëshirë do të tërhiqeni në vetvete sesa të pranoni një ftesë dhe miqësi që nuk mund t’i përgjigjeni.

  UJORI (21.01. – 19.02.)

  Puna: Gjatë këtij cikli, ju jeni të interesuar të krijoni diçka të re ose të filloni një biznes të ri – suksesi është në anën tuaj nëse jini të gatshëm të përballeni me rreziqe. Përmbahuni nga shpenzimet e paplanifikuara dhe përpiquni të kënaqni nevojat tuaja ekstravagante në një mënyrë krijuese. Bëni takime dhe marrëveshje që i keni shtyrë në periudhën e mëparshme.

  Shëndeti: Për të qenë të qëndrueshëm dhe të shëndetshëm, qëndroni në rutinën tuaj të përditshme dhe lini punën pas.

  Dashuria: Yjet shpallin një periudhë të mbushur me pasione dhe impulse dashurie, do të jeni të guximshëm dhe aktivë në dashuri. Njohje të reja dhe interesante do t’ju sjellin eksitim dhe gjallëri, por edhe ringjallje dhe marrëdhënie afatgjatë. Flisni me partnerin tuaj për shpresat dhe frikën tuaj, merrni parasysh planet për të ardhmen, investoni kohë dhe energji në forcimin e marrëdhënieve.

  PESHQIT (20.2 – 20.03.)

  Puna: Refuzoni propozime të dyshimta afariste – ato ju duken shumë të lehta dhe shumë tërheqëse, përmbahuni asaj që mendoni se është e drejtë dhe tregoni iniciativë. Çelësi i suksesit tuaj gjatë kësaj periudhe është aftësia juaj për t’u lidhur me njerëz në një mënyrë shumë të thellë dhe të ndershme.

  Shëndeti: Shkoni në natyrë, relaksohuni, shijoni vetminë dhe mbushuni me energjinë që ju nevojitet për periudhën e ardhshme.

  Dashuria: Nëse tashmë keni një partner, mund të arrini suksese të rëndësishme si çift, ose mund të mbështesni të dashurin tuaj në përpjekjet e tij dhe të ndani me të gëzimin e suksesit. Shikoni zemërgjerësinë tuaj përmes syve të të tjerëve – gjatë kësaj periudhe, zemra juaj e butë mund të hasë në keqkuptime dhe dikush mund të jetë xheloz, në vend që t’ju tregojë mirënjohjen që e meritoni dhe e prisni.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...