13.3 C
Priština
More

  Horoskopi javor

  spot_imgspot_img

  DASHI (21.03. – 20.04.)

  Puna: Gjatë kësaj periudhe, e gjithë vëmendja juaj do të përqendrohet në marrëdhëniet e biznesit të huaj. Bëni kujdes nga provokatorët, sepse ata janë gati t’ju vendosin në një situatë të vështirë. Pritet të keni një bisedë të rëndësishme me Gaforren ose Bricjapin në fillim të kësaj periudhe. Ju jeni gati të investoni shumë para në një projekt të ri privat. Shpenzime më të larta janë të mundshme nga mesi i javës.

  Shëndeti: Ftohje e mundshme.

  Dashuria: Ka shumë gjëra që janë në favorin tuaj dhe ju mund ta ktheni çdo situatë që ju të duket e paarritshme në favorin tuaj. Pajtoheni mirë me ata që kanë qenë të gatshëm t’i durojnë tekat tuaja në muajt e fundit. Nëse keni tendencë për marrëdhënie sekrete, kini kujdes të mos bini viktimë e dikujt që është shumë i aftë në joshje.

  DEMI (21.04. – 21.05.)

  Puna: Ju duhet të punoni më shumë në perfeksionimin tuaj profesional, sepse do t’ju jepet mundësia të bashkëpunoni me të huaj. Situata po fillon nga një rrugë pa krye, por me një ritëm shumë më të shpejtë sesa prisnit. Nga mes i kësaj periudhe mos lidhni marrëveshje të reja, nëse nuk keni rënë dakord tashmë për to. Është e mundur të lidhni një marrëveshje në fshehtësi me një person që i besoni. Është e mundur të përmirësohet situata juaj financiare. Nga mesi i javës do të jeni shumë më të gatshëm për të hyrë në një transaksion që do t’ju preokupojë në një masë të madhe, por edhe mund të dëshironi të blini aksione ose të depozitoni para në një bankë.

  Shëndeti: Jeni të lodhur.

  Dashuria: Ju ndoshta jeni xheloz ose po e bëni partnerin tuaj xheloz. Mund të mendoni se keni konkurrencë të fortë. Ju besoni në mundësinë e rinovimit të një marrëdhënieje me dikë që po ju joshte gjatë verës ose vjeshtës.

  BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

  Puna: Shumë punë, shumë detyrime, por nuk dorëzoheni. Po përpiqeni t’i imponoheni dikujt që nuk e njihni mirë. Keni besim te Demi, Peshorja ose Bricjapi. Ju do të gjeni një mënyrë për të zgjidhur dilemën në lidhje me një punë të re. Keni nevojë për shumë durim për atë që bëni. Nuk jeni të kënaqur me të ardhurat tuaja për shkakun që nuk keni qenë në punë pothuajse një vit, apo mbase keni ndonjë fond rezervë tuajin.

  Shëndeti: – Anemi e mundshme.

  Dashuria: Kjo periudhë ju sjell një dozë të caktuar pakënaqësie me statusin tuaj në marrëdhënie me personin e dashur. Keni nevojë për më shumë vlerësim dhe respekt, ju duket se partneri juaj është mbizotërues në një farë mënyre, gjë që ju bën jashtëzakonisht nervoz.

  GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

  Puna: Nga mesi i periudhës, mund të lidhni marrëveshje të mira me të huajt. Besoni se partnerët e biznesit do të mbajnë fjalën. Është shumë e rëndësishme që dikush të vazhdojë të bashkëpunojë me ju sipas kushteve tuaja, nëse nuk mund të bëjë ndryshe. Lajme të favorshme nga jashtë. Partneri ju lejon të gjeni një punë që ju përshtatet.

  Shëndeti: Shëtitni më shumë.

  Dashuria: Është kjo një periudhë jashtëzakonisht e favorshme edhe për ata që janë në një lidhje dhe për beqarët. Është e mundur të takoni dikë krejtësisht papritur që do t’ju ngazëllejë edhe në mes të kësaj periudhe, një marrëdhënie sekrete është diçka që do t’ju preokupojë kryesisht nga ana emocionale dhe nuk do ta keni të qartë nëse është thjesht çështje flirti apo pasioni.

  LUANI (23.07. – 22.08.)

  Puna: Ju nuk i tregoni askujt për planet tuaja dhe jeni shumë këmbëngulës në realizimin e tyre. Mundohuni të bini dakord me dikë kur ju intereson një punë e re që mund të jetë shumë fitimprurëse dhe që do t’ju sjellë kënaqësi të madhe. Mos u mërzitni për gabimet e së kaluarës. Keni një plan sekret se si të fitoni shumë para.

  Shëndeti: Keni nevojë për më shumë pushim.

  Dashuria: Ju jeni mjaft i vetmuar, kryesisht për shkak të kokëfortësisë suaj ose nevojës për t’ia imponuar kushtet tuaja personit të dashur, pavarësisht nëse është fjala për një lidhje dashurie apo martesë. Është e mundur të keni një romancë të bukur me dikë që është më i vjetër se ju ose me flokë të thinjura, mbase ai ka lidhje me të huaj.

  VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

  Puna: Ambicia juaj është e madhe, por disa rrethana nuk janë në favorin tuaj. Një debat i mundshëm me ata që vendosin për karrierën tuaj. Ju keni një mënyrë për t’u dalluar nga të tjerët, por nuk jeni të gatshëm të bëni kompromis. Është mundur që ju të merrni një ftesë për t’u shpërngulur në një qytet ose vend tjetër, të paktën si një zgjidhje e përkohshme. Ju jeni shumë të kujdesshëm me shpenzimet.

  Shëndeti: Jeni pak nervoz.

  Dashuria: Jeta juaj e dashurisë dominohet nga shtëpia astrologjike e jetës familjare, e cila është një dashuri mjaft e zymtë dhe romantike me dikë që jeton diku jashtë vendit ose është një artist ose një person shumë i ndjeshëm. Mos fantazoni për dikë që është i paarritshëm për ju.

  PESHORJA (23.09. – 22.10.)

  Puna: Ka shumë të ngjarë të merrni lloje të ndryshme informacionesh në lidhje me punën e re dhe mundësitë që ju ofrohen në bashkëpunim me Demin, Peshoren, Dashin ose Binjakët. Dikush do të jetë në gjendje t’ju zgjojë interesimin për një punë të re. Lajmet e favorshme për paratë ose për zgjerimin e bashkëpunimit me një kompani private janë përpara jush. Nëse keni ndër mend të filloni një biznes në sferën e pasurive të patundshme, do të keni sukses. Shpenzimet janë të mundshme.

  Shëndeti: Kini kujdes në trafik.

  Dashuria: Ju merrni prova për një dashuri, por jeni mësuar me të dhe mund të silleni shumë indiferentë ndaj dikujt i cili ka një simpati i fshehtë. Nëse keni dashur të pushtoni një Gaforre ose Bricjap, shenja me të cilat nuk përputheni, do t’ju duhet shumë durim. Është e mundur që kjo përpjekje të jetë e kotë.

  AKREPI (23.10. – 22.11.)

  Puna: Ju nuk duhet të shqetësoheni për shpenzimet e mundshme, sepse në të vërtetë do të jetë fjala për investimin e parave në diçka që keni dashur prej kohësh të filloni të punoni i pavarur në kuadër të një projekti ose do të jeni të lumtur të blini diçka. Punët me të huajt ju sjellin para dhe kënaqësi. Është i mundshëm një udhëtim në shoqërinë e kolegëve me të cilët gjithmonë keni pasur marrëdhënie të mira. Ju pëlqen të shpenzoni në gjëra luksoze.

  Shëndeti: Inflamacioni i muskujve.

  Dashuria: Në dashuri, situata fillon të qetësohet dhe do të jeni gati të eliminoni dyshimet tuaja për besnikërinë e personit që ju pëlqen. Dikush do t’ju ndihmojë të gjeni paqen shpirtërore, por gjithsesi, kini kujdes nga Binjakët të cilët janë në gjendje të inkurajojnë mendime negative ose mosbesim te vetja juaj.

  SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

  Puna: Është e mundur të udhëtoni jashtë vendit ose të bëni biznes me të huaj me sugjerimin e një Demi, Binjaku ose Shigjetari. Në fillim të javës, jini të kujdesshëm kur është fjala për t’u marrë me Bricjapët, Gaforret ose Virgjëreshat. Ju mund të jeni dyshues ndaj tyre pa ndonjë arsye të vërtetë. Mos nxitoni për të nxjerrë ndonjë përfundim. Ulni shpenzimet dhe gjeni një burim shtesë të të ardhurave.

  Shëndeti: Hani ushqim të shëndetshëm.

  Dashuria: Do të jeni shumë më posesiv se sa keni qenë në periudhën e mëparshme, sepse jeni mjaft i pasigurt për veten tuaj. Nëse jeni i lirë, do të takoni një Luan ose Bricjap në punë, të cilët do t’ju joshin në një tubim më të madh.

  BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

  Puna: Ju jeni shumë i ngarkuar me punët keni punë, por jeni gati të merrni obligime edhe më të mëdha. Nëse jeni i ri dhe kërkoni punë, do të përpiqeni të gjeni një zgjidhje ose në formën e një pune shtesë ose do të kërkoni një kompani të re. Nëse jeni i ri, mund të prisni mbështetje nga eprori juaj, por edhe nga një koleg. Llogaritni më pak në fat dhe më shumë në paratë që mund të merrni nga puna, edhe pse disa prej jush mund të kenë fitime nëpërmjet lojërave të fatit.

  Shëndeti: Ngadalësoni ritmin.

  Dashuria: Fillimi i kësaj periudhe mund të sjellë mosmarrëveshje dhe konflikte familjare midis partnerëve të cilët kanë qenë në një lidhje dashurie apo të martuar martesë për një kohë të gjatë. Arsyeja mund të jetë një keqkuptim me prindërit ose zgjidhja e çështjes së strehimit. Është shumë e rëndësishme që dikush të ketë një komunikim të mirë me ju dhe pikërisht në atë sferë është e çrregulluar marrëdhënia.

  UJORI (21.01. – 19.02.)

  Puna: Ju jeni të vetëdijshëm që patjetër duhet të bëni ndonjë kthesë dhe do të jeni gati të përshtateni me kushtet e reja të punës, pavarësisht se çfarë do të thotë kjo për ju. Nëse jeni i ri ose po filloni një punë të re, do të dëgjoni këshillat e kolegëve më të vjetër, më me përvojë, edhe nëse nuk do të pajtoheni apo nuk jeni të afërt me ta. Ulni shpenzimet dhe shmangni marrëveshjet e punës në mes të javës. Fitime të mundshme të papritura.

  Shëndeti: Alergjitë dhe problemet e lëkurës me bazë nervore janë të mundshme.

  Dashuria: Sa më i ri të jeni, aq më shpejt mund të filloni një aventurë që mund t’ju kushtojë shtrenjtë. Ju duhet të përshtateni me disa rrethana të reja nëse jeni i martuar dhe duhet të jeni për partnerin mbështetje në gjithçka, sepse ai e pret këtë nga ju. Romancë në një udhëtim pune.

  PESHQIT (20.2 – 20.03.)

  Puna: Po bëni plane për një punë të re në të cilën mund të futeni shumë shpejt me shumë entuziazëm, por edhe me shumë rrezik. Megjithatë, ju jeni gati të angazhoheni maksimalisht për diçka që jeni të bindur se nuk mund të jetë dështim në asnjë mënyrë. Ju keni me kë të punoni, ndërsa bashkëpunëtorët më të mirë janë Demi dhe Peshorja. Besoni në ndonjë fitim të papritur përmes një pune me kohë të pjesshme.

  Shëndeti: Ulni nervozizmin.

  Dashuria: Shumë gjëra janë në favorin tuaj, por jo edhe dashuria, sepse grindjet e vogla në një marrëdhënie janë të mundshme. Nëse jeni i dashuruar me Demin ose me dikë që bën një punë të ngjashme me ju, do të gjeni shumë gjëra të përbashkëta për të cilat do të flisni.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...