-4.2 C
Priština
2.9 C
Zürich
More

  Hiqni qimet e fytyrës pa dhimbje vetëm me këtë përzierje me miell

  spot_imgspot_img

  Qimet e fytyrës janë një problem i madh për shumë gra. Shumë prej tyre përballen me rritjen e qimeve në zonën e mustaqeve apo në atë pranë veshëve. Por, harrojini metodat e dhimbshme dhe të kushtueshme të eliminimit të tyre. Në këtë artikull do të mësoni se si të përgatisni një lloj paste “magjike”që i zhduk qimet e fytyrës pa dhimbje.

  Lajmi i mirë është se ju mund ta përgatisni vetë këtë maskë dhe për më tepër nuk e acaron fytyrën. Ju duhen vetëm 3 përbërës të thjeshtë për të shpëtuar përgjithmonë nga qimet e fytyrës.

  Përbërësit:

  1 lugë gjelle miell
  1 lugë çaji sheqer
  1 vezë

  Përgatitja:

  Përzieni mirë të gjithë përbërësit në një enë të vogël, derisa të merrni një lloj paste. Sigurohuni që përzierja të bëhet ngjitëse, në mënyrë që të arrihet efekti i dëshiruar. Aplikojeni pastën në fytyrë, në zonat ku keni qime dhe lëreni të veprojë për 15 minuta, derisa të thahet. Pas kësaj, hiqeni maskën duke e tërhequr atë. Lajeni fytyrën me ujë të pastër dhe rezultati do të jetë i mahnitshëm.
  Pasi t’i keni hequr qimet nga fytyra juaj, përdorni një krem ​​hidratues. Ju mund të përsërisni procesin kohë pas kohe për t’u siguruar që qimet të mos rishfaqen përsëri.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...